• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰ | کد خبر : 16262
 • اسماعیل جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص نامگذاری سال ۹۵ گفت: سال ۹۵ اولین سال پس از تحریم های ظالمانه کشورهای غربی علیه کشورمان به شمار می آید که فرصت مغتنمی برای اقتصاد کشور است تا از دوران رکود و توقف رشد توسعه اقتصادی به سمت رشد شکوفایی اقتصادی پس از برجام حرکت نماید.

  نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رویکرد اجرایی به اقتصاد مقاومتی در عمل به عنوان یکی از مولفه های اقتدار ملی موجب کاهش آثار و تبعات منفی تکانه های اقتصادی داخلی و خارجی خواهد بود.

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در طول سالهای گذشته پس از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی مبنی بر پرهیز از شعارگرایی و تلاش برای عملی شدن این سیاست ها بیانگر این واقعیت است که عدم توجه عملی به اجرای اقتصاد مقاومتی نیل به جایگاه بالا در اقتصاد منطقه و ایجاد پایداری در رشد اقتصادی را محقق نخواهد کرد.

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: برای نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی در ساختار، مدیریت و روابط اقتصادی کشور ایجاد یک قرارگاه اقتصاد مقاومتی با فرماندهی واحد برای مدیریت بین بخش ها و رفع موانع اجرای سیاست های اقتصادی از اهمیت ویژه برخوردار است.

  عضو شورای عالی اداری کشور گفت: همانطور که اشاره شد اتخاذ سیاست های اقتصادی کشور در پسابرجام از اهمیت دوچندان برخوردار است.

  بر اساس سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی تمرکز بر تولید محوری و حمایت از بخش تولید داخلی هم برای تحرک بخشیدن به ظرفیت های تولید داخل و هم سهم بری از بازارهای بیرونی از اولویت بالایی برخودار است.

  وی تصریح کرد: تمرکز بر تولید تسهیل کننده ایجاد فرصت های شغلی برای نیروی کار جوان و مولد در کشور خواهد بود که یکی از رهیافت های اقتصاد مقاومتی بر مبنای بکارگیری و بهره مندی از ظرفیت سرمایه انسانی کشور است که به صورت مستقیم با موضوع اشتغال مرتبط است.

  وی کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و افزایش سهم درآمدهای مالیاتی را از راهکارهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و تصریح کرد: با توجه به آسیب پذیری اقتصاد کشور از وابستگی ساختارهای درآمدی دولت به نفت باید برای کاهش این وابستگی مدیریت دقیقی جهت ذخایر نفتی و درآمدهای نفتی حاصل از واگذاری دارایی های سرمایه ای با افزایش سهم سالیانه صندوق توسعه ملی انجام داد.

  جلیلی یکی دیگر از سیاست های اقتصاد مقاومتی را صرفه جویی در هزینه های عمومی کشور برشمرد و بر لزوم حذف هزینه های زائد، دستگاه های غیرضروری و اتلاف هزینه ها و کاهش هزینه های جاری دولت تاکید کرد.

  وی با بیان اینکه اهتمام بخش های مختلف کشور به صورت عملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضرورتی اجتناب ناپذیر است گفت: با دوری از شعارگرایی و برداشتن قدم های اصولی می توان امیدوار بود که سال ۹۵ سرآغاز اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشورمان باشد.

   

   

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/کوه‌های تهران سفیدپوش شد کاهش ۲۴ درصدی نزاع و درگیری در پنج ماهه نخست سال بهترین بازی از نگاه علی انصاریان+ اینستاپست هشدار دوباره سازمان ملل از افزایش گرسنگی و بی غذایی در یمن افزایش ۵۰ درصدی سفر به عتبات از اول محرم/ پلیس منعی برای تشرف انفرادی زائران ندارد پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۴آبان قاسمی: اروپا بدون ملاحظات سیاسی راهکارهای مشخص برای توسعه روابط تدوین کند جهان اسلام موظف است اسلحه را از دست ظالم بگیرد پسرخاله صدام بازداشت شد دیدار امیر عبداللهیان با سفیر شیلی افزایش ۲۲ درصدی صادرات پسته ایران در نیمه نخست سال ۹۵ حجت‌الاسلام «سعید مهدوی‌کنی» عضو جامعه روحانیت مبارز شد/نشست خبری روز شنبه ۸ آبان امتیاز و رتبه ایران در سهولت کسب و کار اعلام شد پلیسِ کرکوک، پسر خالۀ صدام را دستگیر کرد ۱۳ استان کشور در انتظار بارندگی امیر تتلو از زندان آزاد شد +عکس عکس/ دیدار رئیس شورای ریاست‌جمهوری بوسنی با رهبر انقلاب خرید اس ۴۰۰ در دستور کار ایران نیست/ برنامه سفر لاوروف به تهران پسر خاله صدام دستگیر شد دستگیری ۱۲۰ نفر از اراذل و اوباش در پاتک شبانه پلیس پایتخت