کد خبر : 16266
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
72 مشترک

مردم از تهدیدهای نظامی و تحریم‌ها نمی‌هراسند/ اقتصاد مقاومتی نسخه رهایی از مشکلات اقتصادی

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در فروردین ماه سال گذشته مسئولان عالی قضایی طبق روال همیشه جلسات هفتگی خود را برگزار کردند و آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا در این جلسات به برخی از موضوعات مهم حقوقی و قضایی در کشور اشاره کرد. آیت الله

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در فروردین ماه سال گذشته مسئولان عالی قضایی طبق روال همیشه جلسات هفتگی خود را برگزار کردند و آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا در این جلسات به برخی از موضوعات مهم حقوقی و قضایی در کشور اشاره کرد.

مردم ایران از تهدیدهای نظامی و تحریم‌ها نمی‌هراسند/ اقتصاد مقاومتی نسخه رهایی از مشکلات اقتصادی

آیت الله آملی لاریجانی در اولین جلسه مسئولان قضایی در سال ۹۴ که ۵ فروردین ماه برگزار شد، با اشاره به «سخنان بسیار مهم و ارزشمند مقام معظم رهبری در آغاز سال ۱۳۹۴» و با تاکید بر «لزوم حفظ وحدت، همدلی و همزبانی ملت و دولت» گفت: خطاب مقام معظم رهبری به همه مسئولان در قوای سه گانه و همه مردم است که بتوانند با همدلی و همزبانی اهداف و مقاصد و برنامه‌های کشور را به پیش ببرند.

رئیس دستگاه قضا همدلی و همزبانی مسئولان قضایی و تلاش آنان برای خدمت رسانی به مردم و احقاق حقوق مظلومان و دفع ظلم ظالمان را یکی از مهمترین راههای تحقق شعار همدلی و همزبانی در کشور دانست و گفت: امیدواریم امسال به سال تلاش و خدمت رسانی بیشتر به مردم به ویژه از سوی دستگاه قضایی تبدیل شود چرا که اقامه عدل و دفع ظلم ظالمان و احقاق حق مظلومان، عبادت و جهادی بزرگ است که بر عهده دستگاه قضایی است.

آیت الله آملی لاریجانی با اعلام اینکه «انتقاد سازنده و انعکاس مشفقانه کاستی‌ها و مشکلات یکی از راههای تقویت همدلی و همزبانی درکشور است» از آمادگی دستگاه قضایی برای شنیدن نقدهای سازنده خبر داد و تصریح کرد: انتقادهای درست و سازنده و مشفقانه به نفع مسئولان و دستگاه قضایی است. البته روشن است که انتقاد مشفقانه غیر از تخریب، توهین و افتراء است. تخریب دولت به معنای اعم آن که شامل همه قوای حاکمیتی می‌شود، به نفع هیچکس نیست.

رئیس قوه قضاییه توصیه‌های مقام معظم رهبری را نقشه راه تمام مسئولان از جمله مسئولان قضایی به منظور پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود در سال جدید توصیف کرد و گفت: امیدواریم با وحدت، انسجام، همدلی و همزبانی مردم و مسئولان از مسیر مشکلات و تنگناها عبور کنیم و به عدالت اقتصادی و قضایی که از آرزوهای مقام معظم رهبری است دست یابیم.

مردم ایران از تهدیدهای نظامی و تحریم‌ها نمی‌هراسند/ اقتصاد مقاومتی نسخه رهایی از مشکلات اقتصادی

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای و لزوم حمایت مردم در پیشبرد مقتدرانه این مذاکرات به برخی از کارشکنی‌های دشمنان و طرف‌های مذاکره کننده به ویژه آمریکایی‌ها و گره‌زدن این مذاکرات به مسائل دیگر از جمله مسائل حقوق بشری نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه هر گاه مذاکرات به نقطه حساس و امیدوار کننده‌ای به منظور دسترسی به توافق نهایی می رسد، گروه ۱+۵ به ویژه آمریکا مسائلی را مطرح می‌کنند که موجب دور شدن از مسیر توافق می‌شود و اکنون نیز با طرح ادعاهایی مبنی بر حمایت ایران از تروریسم و یا نقض حقوق بشر به دنبال سنگ اندازی در مسیر مذاکرات هستند؛ آن هم در حالی که خودشان از سردمداران نقض حقوق بشر و فشار، تهدید و جنگ و خونریزی علیه کشورهای دیگر در طول تاریخ از ویتنام و ژاپن گرفته تا فلسطین، عراق و افغانستان و بحرین و سوریه هستند.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: روشن است که کشورهای ۱+۵ با طرح چنین مسائلی درصدد باج گرفتن در مسیر مذاکرات هسته‌ای هستند اما گره زدن این مذاکرات به مسائل و بهانه‌های دیگر، گرچه روند مذاکرات و دسترسی به توافق را کند می‌کند و به عقب می اندازد؛ اما کشور و ملت ما و مسئولان مذاکره کننده با همدلی و همزبانی و حمایت و تیزبینی مقام معظم رهبری با طمأنیه و اقتدار، مذاکرات را پیش می برند، از تهدیدهای نظامی و تحریم‌ها نمی‌هراسند و پیروز نهایی این مذاکرات هستند.

مشروح اظهارات رئیس قوه قضائیه در این جلسه را اینجا بخوانید.

تیم مذاکره کننده هسته‌ای قدر حمایت‌های همه جانبه مردم و مسئولان را بداند

آیت الله آملی لاریجانی در جلسه ۱۹ فروردین ماه مسئولان عالی قضایی استقامت و پایمردی ملت و مسئولان نظام در حفظ حقوق هسته‌ای خود را نکته مهم و کلیدی رسیدن به نقطه فعلی مذاکرات و دست کشیدن غربیها از زیاده خواهیهای ظالمانه دانست گفت: دشمنان نظام اسلامی در اثر استقامت ملت ایران مجبور به اعتراف شدند که بگویند ملت ایران یکپارچه پشت سر مسئله هسته‌ای ایستاده‌اند و عزت و اعتبار خود را در آن می‌بینند و این موضوع در سخنان رئیس جمهور آمریکا نیز به خوبی تصریح شد.

وی خواستار تلاش و دقت نظر مسئولان تیم مذاکره کننده در مذاکرات آینده و بویژه در روند نگارش جزئیات تفاهم نامه به منظور حفظ تمام و کمال حقوق مردم شد و گفت: تیم مذاکره کننده قدر حمایتهای همه جانبه مردم و مسئولان را بداند و در نگارش تفا
هم‌نامه هسته‌ای نیز با بهره‌گیری از دقت و توان خود تلاش کنند تا تفاهم نامه به طور کاملاً شفاف نگاشته شود و ابهامات و ایرادات بیانیه که موجب مشکلات و سوءاستفاده بیگانگان می‌شود، در آن راه نیابد.

مشروح اظهارات رئیس قوه قضائیه این جلسه را اینجا بخوانید.

رئیس قوه قضائیه در جلسه ۲۶ فروردین ماه مسئولان عالی قضایی با تاکید بر ضرورت توجه به رفع مشکلات اقتصادی مردم با تکیه بر سیاستهای اقتصاد مقاومتی و اتکا به توانمندی‌ها و استعدادهای داخلی گفت: در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت باید سیاستهای اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه عملی شود و قطعاً با همدلی و همزبانی و اتکا به استعداد‌ها، فکر‌ها و توانمندی‌های داخلی، مسائل و مشکلات اقتصادی حل می‌شود.

مردم ایران از تهدیدهای نظامی و تحریم‌ها نمی‌هراسند/ اقتصاد مقاومتی نسخه رهایی از مشکلات اقتصادی

رئیس قوه قضاییه افزود: اگر گمان می‌کنیم که مشکلات اقتصادی با از بین رفتن تحریم‌ها به یکباره حل می‌شود اشتباه است و این موضوع در سخنان برخی متخصصین اقتصادی نیز مطرح شده که اگر همین امروز هم تحریم‌ها برداشته شود مشکلات اقتصادی حل نمی‌شود و چاره آن تکیه بر سرمایه‌های مردمی و مشارکت مردم در پویایی اقتصادی و در عین حال کاهش وابستگی اقتصادی به نفت است.

آیت الله آملی لاریجانی
با تقدیر از تلاش‌های دولت در حل مشکلات اقتصادی و با تاکید بر تلاش بیشتر در این زمینه از آمادگی دستگاه قضایی در حمایت از سرمایه‌گذاری‌های سالم اقتصادی خبر داد و اظهارکرد: آنچه از قوه قضاییه به لحاظ وظایف ذاتی‌اش در ذهن‌ها شکل گرفته، مبارزه با مفاسد اقتصادی است اما با نگاهی دیگر دستگاه قضایی آماده حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مشروع است و در این زمینه طرح‌هایی هم در دست بررسی است که امیدواریم در جلسات مشترک با مدیران عامل بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی سرمایه‌گذاران و مسئولان اقتصادی دولت مطرح شود.

مشروح اظهارت رئیس قوه قضائیه در این جلسه را اینجا بخوانید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب