رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰ | کد خبر : 16272
 • نظام فدرالی، دستیابی به راه‌حل سیاسی در سوریه را پیچیده‌تر می‌کند

  «احمد صوان»، نویسنده و روزنامه‌نگار سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد: حفظ وحدت و یکپارچگی سوریه امر مقدسی است و اعلام تشکیل حکومت خودگردان در شمال سوریه توسط برخی از محافل کُرد و اظهارات «صالح مسلم»، رئیس (PYD) که راه حل بحران سوریه را تشکیل حکومت فدرال عنوان کرده بود، را امری غیرقانونی و خطرناک دانست.

  این نویسنده و روزنامه‌نگار سوری با اشاره به اینکه دمشق نسبت به این اقدام و هر اقدام مشابه دیگری که درصدد ضربه زدن به تمامیت ارضی سوریه تحت هر عنوان هشدار داده، درباره حمایت بین المللی از این اقدام کُردها گفت: آمریکا و روسیه بر حفظ تمامیت ارضی سوریه و رد طرح کُردها تاکید کرده‌اند، چون این طرح‌ها را تنها موجب تعمیق بحران سوریه می‌دانند.

  صوان در این‌باره که آیا میان دور کردن کُردها از مذاکرات و این اقدام ارتباط وجود دارد، گفت: کُردها در کنار ارتش سوریه موفق شدند، پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگی را محقق کنند، چون آنها همواره از سوریه یکپارچه و متحد حمایت کرده‌اند.

  وی با بیان اینکه هر راه حل سیاسی که برای بحران سوریه ارائه شود، باید به اصل تمامیت ارضی و حفظ ساختار و دستگاه‌های حکومتی احترام بگذارد، تاکید کرد که تشکیل حکومت خودگردان توسط کُردهای سوریه بر عرصه داخلی ترکیه تاثیر خواهد گذاشت.

  این نویسنده و روزنامه‌نگار سوری درباره احتمال وجود ائتلاف‌های پنهانی میان کُردهای سوریه و ترکیه جهت اعلام تشکیل حکومت خودگردان در شمال سوریه تصریح کرد: نباید سیاست‌‌های آنکارا در برابر کُردها که همواره آنها را تروریست می‌خواند، نادیده گرفت و بالطبع این اقدام می‌تواند، دستاویز لازم برای اقدام نظامی آنکارا در سوریه را هموار کند، لذا باید با این اقدام هوشیارانه تعامل کرد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار