رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۰ | کد خبر : 16416
 • اهمیت مقوله آموزش برای صادرات به تجار

  حیدر مستخدمین حسینی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص بهترین راهکار برای خروج از رکود اظهار داشت: متاسفانه بانک‌های ما برای فعالیت‌های با فناوری بالا و به روز تسهیلاتی ارائه نمی دهند، این در حالی است که حوزه‌های اقتصادی ما باید کنار هم قرار گیرند و با همپوشانی حرکت کنند.

  وی افزود: مسیر صنعت ما همسو با مسیر صنعت دنیا  نیست و ما به لحاظ تکنولوژی بسیار عقب تر از آنها هستیم و اقدام برای فعالیت های اقتصادی و اخذ مجوز در ایران هم بسیار سختگیرانه و گزینشی است.

  وی با بیان اینکه نیازمند بهبود فضای کسب و کار هستیم گفت: در دستور کار قرار دادن اعطای تسهیلات به برنامه های جدید و نو و حذف محدودیت و ممنوعیت ها برای فعالیت های اقتصادی حائز اهمیت است.

  این اقتصاددان خاطر نشان کرد: برای باز شدن منابع بانکی و سرمایه ملی فریز شده در وهله اول باید به موضوع اشتغال پرداخت و نرخ بیکاری را کاهش و تولید ناخالص داخلی را افزایش داد .

  مستخدمین حسینی با تاکید بر اینکه باید کانون های فرامرزی شکل گیرد و آموزش های لازم برای صادرات به تجار داده شود تصریح کرد: اکثر تجار ما واردات را به خوبی یاد گرفته اند و همه واردکننده شده اند اما در خصوص صادرات همواره در سالهای گذشته با مشکل مواجه بوده ایم.

  مستخدمین حسینی با اشاره به افزایش صادرات غیر نفتی گفت: در حال حاضر دانشکده بازرگانی در کشور تاسیس شده اما دانشکده ای برای صادرات نداریم.

  وی با بیان اینکه پیمان های منطقه ای را باید جدی تر گرفت افزود: پس از برجام تمامی واردات به جوینت فنچر و سرمایه گذاری مشترک معطوف شد این در حالی است که باید در قالب اقتصاد ملی تکنولوژی را وارد و اشتغال را افزایش دهیم .

  وی با بیان اینکه نیازمند تدوین برنامه ای برای پروسه ای ۵ ساله هستیم گفت: برنامه ششم نباید بهترین محفل برای حرف های زیبا باشد و تنها در صورتی که محور برنامه ششم به سمت اشتغال باشد بسیاری از آسیب های اجتماعی و معضلات کنونی برطرف خواهد شد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار