• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹ | کد خبر : 16498
 • «حسام بدران»، یکی از رهبران جنبش «حماس» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه مسئولان مصر در جریان سفر هفته گذشته هیأتی به نمایندگی این جنبش به قاهره و دیدار با اعضای آن، خواستار قطع روابط حماس با تهران و یا حزب الله لبنان شده‌اند، را تکذیب کرد.

  بدران گفت: تحکیم روابط حماس با هر طرفی به معنای قطع رابطه این جنبش با طرف دیگر نیست، بلکه سیاست خارجی حماس بر تقویت و گسترش روابط آن با تمام طرف‌ها مبتنی است.

  این رهبر جنبش حماس تصریح کرد: هدف حماس و تلاش‌های آن بر گردآوردن و متحد کردن تمام طرف‌ها در حمایت از قضیه فلسطینی است که جهان عرب و اسلام درباره آن اتفاق نظر دارند و این جنبش از زمان تاسیس تاکنون هیچ‌گاه وارد ائتلاف‌ها و هم‌پیمانی‌های منطقه‌ای نشده است.

  بدران که در قطر اقامت دارد و به نزدیکی به «خالد مشعل»، رئیس دفتر سیاسی حماس معروف است، تاکید کرد:‌ سفر هیأت حماس به قاهره در راستای بحث و تبادل نظر با طرف مصری در خصوص روابط این جنبش با قاهره و اذعان به نقش مهم مصر در قضیه فلسطینی و برای خدمت به منافع ملت فلسطین و بهبود شرایط معیشتی سخت فلسطینیان نوار غزه انجام شده بود.

  این رهبر جنبش حماس تاکید کرد: این سفر در شرایط بسیار حساسی انجام شد تا این جنبش ثابت کند، دخالتی در رخدادهای جاری در مناطق مختلف مصر ندارد.

  هفته گذشته هیأتی به نمایندگی جنبش حماس از نوار غزه وارد قاهره شد و با مسئولان دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی مصر، چند روز پس از متهم شدن این جنبش به دست داشتن در ترور «هشام برکات»، دادستان سابق مصر تابستان سال گذشته، دیدار و بحث و تبادل نظر کرد.

  اعضای این هیأت را موسى أبو مرزوق، محمود الزهار، عماد العلمی، خلیل الحیه و نزار عوض الله، از اعضای دفتر سیاسی حماس تشکیل می‌دادند.

  بدران تصریح کرد: هیأت حماس برای گسترش و تحکیم روابط دیدارهایی با دیگر مسئولان مصری انجام داد و در این راستا قضایای مهم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفتند.

  وی در پاسخ به این سوال که پیگیری‌ هیأت حماس در قضیه ربوده شدن ۴ عضو این جنبش طی آگوست گذشته در خاک مصر به چه نتیجه‌ای رسیده، گفت: هدف اصلی این سفر گشودن صفحه‌ای جدید در روابط حماس – قاهره است و بالطبع تمام قضایا با طرف مصری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

  بدران با بیان اینکه هنوز زود است، درباره سفرهای آتی این هیأت به دیگر کشورهای عربی و اسلامی سخن گفت، تاکید کرد: دیدارهای این جنبش با فتح در دوحه، پایتخت قطر از سرگرفته خواهد شد و حماس منتظر پاسخ «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره آشتی ملی است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار