• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵ | کد خبر : 16512
 • به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه دوم رژیم صهیونیستی در گزارشی درباره مذکرات ترکیه و اسرائیل اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و موشه یعلون وزیر جنگ این رژیم بر توقف کامل فعالیت‌های حماس در ترکیه به عنوان شرط نهایی کردن مذاکرات با آنکارا اصرار دارند.

  بر اساس این گزارش، دو طرف تمامی موارد اختلافی را حل کرده‌اند و ولی یعلون و نتانیاهو همچنان بر شرط منع فعالیت‌های حماس در ترکیه اصرار دارند.

  این شبکه همچنین گزارش داد که ماه آینده دیدارهای بیشتری بین دو طرف صورت خواهد گرفت تا توافق را نهایی کنند.

  همچنین یک منبع سیاسی صهیونیست اعلام کرد: اسرائیل در مواردی که مربوط به حماس باشد چانه زنی نخواهد کرد، در مورد مسائل باقی مانده به توافق رسیده‌ایم و همچین در برخی موارد تفاهم‌نامه‌هایی بین دو طرف قطعی شده است.

  وی همچنین افزود: ترکیه تاکید کرد که «صالح العاروری» را اخراج کرده است ولی حماس همچنان فعالیت طبیعی خود را ادامه می‌دهد ما این حرکت نمادین ترکیه را نخواهیم پذیرفت.

  صالح محمد سلیمان العاروری (أبومحمد) یکی از رهبران سیاسی و نظامی فلسطین و عضو دفتر سیاسی حماس است و در تاسیس گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس نقش زیادی داشت. وی ۱۵ سال را در زندان‌های رژیم صهیونیستی سپری کرد و سپس از فلسطین اخراج شد و بعد از آن به ترکیه رفت.

  این در حالی است که روز گذشته دوری گولد مدیر کل وزارت خارجه اسرائیل به ترکیه سفر کرده است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار