ارائه خدمات ویژه ۲۶۰ امدادگر در مراسم‌های تحویل سال نو و سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی

0 1

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، اسماعیل بهمن‌آبادی اظهار داشت: ۲۶۰ نیروی امدادگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی (۱۳۰ نیروی عملیات امدادی و ۱۳۰ نیروی جوانان (در قالب ۶۵ تیم سحاب) خدمات ویژه‌ای را در برنامه‌های سال تحویل حرم مطهر رضوی و سخنرانی مقام معظم رهبری در این مکان مقدس ارائه کردند.

وی افزود: نیروهای عملیات امدادی در داخل رواق امام خمینی (ره) و نیروهای جوانان هم در محدوده حریم حرم مستقر بودند و سه دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و دستگاه بالگرد هم برای این مأموریت ویژه در نظر گرفته شده بود.

دبیر ستاد نوروز ۹۵ جمعیت هلال احمر خراسان رضوی درباره فعالیت نیروهای جوانان، خاطرنشان کرد: نیروهای جوانان شامل دانش‌آموزان و دانشجویان آموزش دیده استان بودند که به نیت خدمت به زائران امام رضا (ع) و به عنوان امدادگر خادم در این مکان مقدس حضور یافتند.

بهمن‌آبادی با اشاره به خدمت‌رسانی به ۸۴ نفر از حاضران در مراسم سخنرانی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: در مراسم سخنرانی مقام معظم رهبری به ۸۴ نفر توسط نیروهای عملیات امدادی امدادرسانی شد که علت آن هم ازدحام جمعیت در محل برگزاری مراسم بود و مشکل خاصی هم به وجود نیامد و خوشبختانه تمامی این افراد به صورت سرپایی مداوا شدند و هیچگونه اعزامی به مراکز درمانی نداشتیم.

وی تأکید کرد: همچنین از سوی گروه جوانان هم که در قالب تیم سحاب ثامن در این مکان مقدس مستقر بودند ۱۲ هزار خدمت در حوزه‌های بشر دوستانه اعم از راهنمایی زائران، کمک و امداد به سالمندان و ناتوانان جسمی و حرکتی، کمک به بستگان افراد گمشده، کمک به خادمان حرم مطهر رضوی جهت برگزاری منظم مراسم سال تحویل و سخنرانی مقام معظم رهبری، ارائه خدمات امدادی و معرفی بیماران شرایط خاص به اورژانس و نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر ارائه شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ادامه داد: در همین مدت نیروهای جوانان به ۸ هزار نفر در سطح شهر مشهد به ویژه محدوده حرم مطهر رضوی خدمت‌رسانی کردند.

بهمن‌آبادی گفت: به لطف الهی و عنایات ویژه ولی نعمتمان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) امدادرسانی‌های ویژه در مراسم آغاز سال تحویل و سخنرانی مقام معظم رهبری بدون حادثه به پایان رسید.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.