• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۷ | کد خبر : 16648
 • به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد عبدالسلام سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن در گفتگو با المسیره تصریح کرد که هدف از مذاکرات با عربستان، توقف کامل جنگ و پیگیری اوضاع انسانی مانند پرونده اسرا، مفقودان و اجساد است.

  وی افزود: آنچه تاکنون صورت گرفته است، تبادل یک اسیر با هفت اسیر از طرف مقابل و بررسی پرونده اسرا و همچنین بیرون آوردن اجساد از خطوط مقدم درگیری ها است که همچنان ادامه دارد.

  عبدالسلام با بیان اینکه این مسائل، مسائلی انسانی و اخلاقی است و معمولا بین همه طرفهای درگیری رخ می دهد، گفت: برقراری ارتباط بین طرفهای ذیربط و تصمیم گیرندگان، گامی صحیح برای هرگونه تفاهمات ممکن و قابل اجرایی است که می تواند به مرحله حل فراگیر منجر بینجامد.

  سخنگوی جنبش انصارالله در ادامه اظهار داشت: ما در گفتگوها و دیدارهای زیادی شرکت کردیم و ضعیف بودن مواضع بین المللی و موضع سازمان ملل متحد در زمینه فشار آوردن به متجاوزان برای توقف تجاوزشان به کشورمان را احساس کردیم. برخی از کشورها از جنگ یمن ارتزاق می کنند و برخی نیز ادامه جنگ را فرصتی برای تحقق اهدافی استراتژیک در مناطق دیگر می دانند.

  وی تاکید کرد ما می دانیم که چه کاری انجام می دهیم. ما ثابت گام برمی داریم و این اطمینان را به مردم کشورمان می دهیم که ما برای توقف کامل جنگ و احیای روند سیاسی بین احزاب و گروههای سیاسی گام بر می داریم.

  عبدالسلام اظهار داشت که راه برای تحقق اهداف فوق الذکر هموار نیست و موانعی بر سر راه آن وجود دارد که این موانع همان تجار جنگ و مزدورانی هستند که ادامه تجاوز به کشورمان را فرصتی برای مال اندوزی و کسب مناصب می دانند.

  وی در ادامه این گفتگو افزود: ما در حفظ کرامت ملتمان، لحظه ای کوتاهی نمی‌کنیم. با تمام صداقت ثابت کردیم که ما می توانیم به سمت صلح عادلانه و آبرومند گام بر داریم، همانطور که  برای دفاع مقدس از کرامت ملتمان و حاکمیت و استقلال آن به میادین قهرمانی و افتخار می رویم.

  سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت برخی از طرفهای بین المللی از تجاوز به یمن سوء استفاده می‌کنند. تجاوز به ملت یمن و محاصره آن نمی تواند هیچگونه نتیجه ای برای متجاوزان و حامیان آنها داشته باشد. این جنگ نمی تواند حلی سیاسی و توافقی داخلی در پی داشته باشد.

  عبدالسلام با طرح این پرسش که وقتی آنها توانایی برقراری امنیت کاخ المعاشیق در عدن را ندارند، چگونه می توانند این کار را در کل کشور انجام دهند، افزود: تجاوز، هرج و مرج به بار می آورد و آتش آن در درجه اول حامیان تجاوز را در بر می گیرد.

  سخنگوی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که ملت یمن هیچ گزینه ای غیر از مقابله با تجاوز ندارد.

  عبدالسلام درباره سفر اسماعیل ولد الشیخ فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن به صنعا گفت که این سفر برای بررسی روند سیاسی است. سازمان ملل باید کاری برای تجاوز و محاصره یمن انجام دهد. انصارالله بارها موضع ثابت خود را تاکید کرده است مبنی بر اینکه هرگونه گفتگو در سایه جنگ هیچ نتیجه ای ندارد. ما در گفتگوی سوئیس دید ملی جامعی داشتیم، اما طرف دیگر هیچ تصمیمی برای راه حل نداشت.

  وی در ادامه افزود: روند سازمان ملل متحد همانگونه پیش می رود که کشورهای مستکبر انتظار آن را دارند. اگر تصمیمی واضح مبنی توقف جنگ نباشد، سازمان ملل متحد هیچ کاری نمی تواند انجام دهد.

  سخنگوی جنبش انصارالله یمن در ارتباط با مواضع اخیر کاخ سفید مبنی بر اینکه راه حل سیاسی در یمن همچنان دور از دسترس است گفت: این سخن اشاره ای روشن است مبنی بر اینکه آمریکایی ها به دنبال راه حل نیستند و از تفاهمات اخیر که مستقیم و بدون هیچگونه میانجی بین طرفهای ذیربط حاصل شده است، ناراحتند.

  عبدالسلام افزود ادامه جنگ منافع مستقیم و غیر مستقیمی برای آمریکایی ها دارد.آنها به منافع خود نگاه می کنند نه به منافع دیگران. در واقع، همه از سوی آنها هدف قرار داده می شوند و امیدواریم که همه این موضوع را درک کنند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل مصوبه،امضا نشده نقض شد/نرخ آژانس‌ها ۵۰درصد بالاتر از نرخ مصوب رئیس سازمان بورس : انتشار برون مرزی اوراق بدهی دولتی عکس/ سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی زلزله ۴٫۹ ریشتری در خراسان رضوی هدیه ویژه موسسه چاتم هاوس به دکتر ظریف درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند وام مسکن تنها ۲۰ درصد از قیمت یک خانه است آنچه سعد حریری را تسلیم حزب الله کرد! آغاز برداشت رسمی زعفران در کشور/ هرکیلو ۵۰۰ هزارتومان ارزان شد صمیمانه از روحانی می‌خواهم در انتخابات آتی شرکت نکند/ کسی که سه سال به انتقادات گوش نداده ظرف یک سال نیز کاری نخواهد کرد عکس/ «قاهان»، منطقه‌ای زیبا در قم مهم‌ترین وظیفه ناجا در انتخابات جمله ای زیبا در اینستاگرام احمد رضا عابد زاده+ اینستاپست