کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۵ | کد خبر : 16656
 • نخستین اقدام جهت کاهش اختلافات داخلی/عیدانه

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان،  حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی ری‌شهری در کتاب خاطرات خود می نویسد:

  خطرناک ترین آفت سیاسی- امنیتی اختلافات داخلی به ویژه اختلاف شخصیت های موثر و پر نفوذ است. این آفت اساسی حکومت ها را متزلزل می سازد و می تواند نیرومندترین نظام ها را از پا درآورد به همین جهت سازمان های جاسوسی دنیا برای ضربه زدن به حکومت ها روی این آفت خطرناک به صورت جدی سرمایه گذاری می کنند.

  گفتنی است که اختلاف دیدگاه های سیاسی- اگر به صف بندی رویارویی تخاصم و تخریب یکدیگر منجر نشود – نه تنها زیانبار نیست بلکه مفید هم هست و به گفته ی حضرت امام (ره) علامت حیات است اما آنجا که به تخاصم وتخریب می انجامد به قدری خطرناک می شود که به فرموده پیامبر خدا (ص): هیچ امتی پس از پیامبر خود گرفتار اختلاف نشد مگر آنکه باطل گرایان آن برحق خواهانش پیروز گشتند.

  بر این اساس یکی از مهم ترین اقدامات وزارت اطلاعات در نظام اسلامی تلاش برای تقویت تفاهم و همدلی نیروهای وفادار به نظام اسلامی کاستن اختلافات داخلی و مبارزه با عواملی است که آگاهانه یا ناخودآگاه در خدمت سرویس های اطلاعاتی بیگانه قرار دارند.

  اینجانب از همان آغاز مسئولیتم در وزارت اطلاعات به طور جدی به این موضوع می اندیشیدم . یکی از اقداماتی که در ابتدای کارم به این منظور انجام دادم تهیه ی “بولتن اختلافات” بود.

  در آن هنگام اختلافات میان بسیاری از مدیران و مسئولان کشور اعم از روحانی وغیر روحانی فراوان بود و به نظر می رسید که این اختلافات اگر ادامه پیدا کند دشمنان از آن بهره خواهند برد و نظام اسلامی صدمه خواهد دید. برای آنکه امام را به طور دقیق از میزان اختلافات نیروهای خودی مطلع کنم به مدیران اطلاعات سراسر کشور بخشنامه کردم که میزان اختلافات حوزه ی مسئولیت خود را دقیق اما بدون اظهار نظر که حق با کیست گزارش کنند. مدتی طول کشید تا اینکه اطلاعات مورد نیاز جمع آوری و بولتن اختلافات تهیه شد.

  هرچند اخبار این بولتن عمدتا یا به طور کلی اطلاعات آشکار بود اما در کنار هم قرار گرفتن این اخبار و جمع بندی آنها به صورت طبقه بندی سری یا به کلی سری انجام می شد و افشا شدن آنها بی تردید به سود دشمن بود. برای اینکه مبادا این بولتن به دست دشمن بیفتد و از آن سوء استفاه شود دستور دادم تنها یک نسخه از آن فقط برای حضرت امام تهیه شود و حتی در وزارت اطلاعات هم نسخه ای از آن نگهداری نشود.

  پس از تهیه ی “بولتن اختلافات” خدمت حضرت امام رسیدم و عرض کردم این بولتن به آمار و شرح اختلافات موجود در کشور اختصاص دارد و با وجود این اختلافات من نسبت به آینده ی جمهوری اسلامی نگران هستم.

  پس از تمام شدن صحبت های من امام نگاهی کرد و فرمود: اختلاف اگر کم باشد ضرر دارد زیاد آن ضرری ندارد نگران نباش.

  ملاحظه می کنید که امام خیلی سریع مطلب را گرفت و پاسخ دقیقی به آن داد.

  آنچه وزارت اطلاعات در طول چند ماه تهیه کرده بود آمار اختلافات فراوان افرادی بوده هر یک به نحوی در امور اداری کشور کم و بیش موثر بودند. مفهوم سخن امام این بود اختلافات فراوان افراد تاثیر چندانی در صحنه ی سیاسی کشور ندارد اما اگر دو یا سه جریان سیاسی با هم درگیر شوند و مردم را به دنبال خود وارد صحنه کنند اینجاست که اختلافات خطرناک و نگران کننده می شود.

  به هر حال تا اینجانب در وزارت اطلاعات مسئولیت داشتم یکی از جهت گیری ها اصولی این وزارتخانه کاهش اختلافات سیاسی و نزدیک کردن هر چه بیشتر جریان های خودی بود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ عزاداری شهادت امام سجاد(ع)در صحن علوی حریق کارگاه کفش در جمهوری مرضیه دباغ نمونه‌ای از بانوان قهرمان ایران است+اینستاپست هشدار امنیتی سفارت آمریکا در آنکارا به شهروندان خود دشمنان اسلام پروژه تشکیل خاورمیانه بزرگ را به گور می‌برند/در دفاع از مظلوم شیعه و سنی برای ایران فرقی ندارد روحانی سالگرد استقلال ترکمنستان را تبریک گفت هشت هزار میلیارد تومان پولی نیست که خورده باشند/هیأت مدیره جدید صندوق شفاف سازی کند تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هدف مجمع عالی بسیج است گواهی ترخیص خودرو در گمرک الکترونیکی‌ شد استقبال مردم از «سلطانعلی،نخستین سفیر ولایت» عکس/ تیونینگ سمندی که شبیه بوگاتی شد حریق گسترده در ناصر خسرو تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک + ۱۰ عکس امیر عبداللهیان: حضور مستشاران نظامی ایران در کشورهای منطقه، کمک مؤثری در مبارزه با تروریسم است شمخانی: اربعین حسینی باید به نهضت ضد ظلم تبدیل شود ۸ هزار موشک آماده شلیک در کشور وجود دارد/ هیچ متجاوزی را رها نخواهیم کرد/ گزینه نظامی در مقابل ایران حتی زیر میز هم قرار ندارد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد کری: اوباما برجسته‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکاست/جهان به مراتب پیچیده‌تر از دوران جنگ سرد است امر به معروف می‌تواند جلوی تصرف فکرها و باورها را بگیرد تاییدیه رگولاتوری به ۲۶ کالای مخابراتی/صدور مجوز برای ۳ مدل آیفون