کد خبر : 16678
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۲۱
72 اشتراک
آخرین عناوین

کشور نیازمند «انقلاب اقتصادی» است

جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس پیرامون شعار سال ۹۵ اظهار داشت: اتخاذ شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، بیانگر مهمترین ضرورت‌های پیش‌رو است، حداقل یک دهه است که مقام معظم رهبری شعارهای سال را با دو محوریت فرهنگ و اقتصاد مطرح می‌کنند و این حامل پیام مهمی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: امسال نیز شاهد بودیم که برای چندمین سال پیاپی بار دیگر مسائلی همچون اقتصاد، معیشت، خروج از رکود و رونق اقتصادی در شعار سال مستتر است و اصرار بر این شعارها بیانگر واقعیت‌های موجود در جامعه است.

کریمی‌قدوسی خاطرنشان کرد: امروز کشور نیازمند یک انقلاب و تحول اقتصادی است چراکه بسیاری از مبانی و ظرفیت‌ها و همچنین نیروی انسانی لازم برای این تحول را در اختیار داریم و وجود یک فرماندهی متمرکز برای هدایت این تحول و رونق اقتصادی بسیار ضروری است.

وی گفت: فقدان این فرماندهی متمرکز سبب شده تا منابع مادی و انسانی بسیار زیادی معطل باشند و هر روز نیز شاهد تعطیلی کارگاه‌ها و افزایش تعداد و آمار بیکاری در جامعه هستیم و رهبر معظم انقلاب امسال نیز در فرمایشات خود و همچنین در انتخاب شعار سال بار دیگر بر ضرروت شکل‌گیری این فرماندهی متمرکز در دولت برای ایجاد تحول تاکید کردند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علاوه بر تعیین شعار سال، امسال شاهد بودیم که مقام معظم رهبری حتی یک گام فراتر رفتند و راهبردها را مشخص کردند. در واقع در فرمایشات ایشان جزئیات نیز مشخص و پروژه‌ها تعریف شد، در حقیقت ایشان امسال از اصول و مبانی گذر کردند و به ارائه تاکتیک پرداختند تا دیگر بهانه‌ای برای عدم عمل به اقتصاد مقاومتی وجود نداشته باشد.

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در فرمایشات نوروزی خود به بیان مصادیق قابل لمس پرداختند خاطرنشان کرد: نکته دیگر که در شعار امسال مستتر است و باید به آن توجه داشت بحث قول و عمل و بحث تفاوت گفتار و رفتار است، سال گذشته ملت ایران دستاورد بسیار بزرگی داشتند و آن افزایش بصیرت سیاسی و اجتماعی بود.

وی گفت: این افزایش بصیرت سیاسی و اجتماعی از دریچه مذاکرات هسته‌ای برای ملت ما رقم خورد، دقیقاً در سال گذشته و در چنین ایامی بود که تیم هسته‌ای ما در لوزان در حال مذاکره بود، با وجود تمامی فراز و نشیب‌ها این مذاکرات به انجام رسید و در نهایت به مرحله اجرایی شدن برجام رسیدیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که به مرحله اجرای برجام رسیدیم ما به تعهدات خود عمل کردیم اما طرف دوم و به ویژه آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نکردند و نقض عهد مجددی را از سوی آن‌ها شاهد بودیم.

کریمی قدوسی تصریح کرد: همین مسئله و نقض عهدها و همچنین مسائل مربوط به مذاکرات سبب افزایش بصیرت مردم ما شد، بنابراین اگر تا دیروز رونق و تحول اقتصادی و کاربست اقتصاد مقاومتی به اجرایی شدن برجام نسبت داده می‌شد امروز دیگر این مسئله قابل قبول نیست که مثلاً رونق اقتصادی به بحث حضور سرمایه گذار خارجی پیوند داده شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری مسئله برجام را کالبدشکافی کردند افزود: امروز باید دولت از شعارهای کم عمق و بدون پشتوانه ملی در تحول اقتصادی دست بردارد؛ برای مثال اگر بحث سرمایه‌گذار خارجی و ضرورت حضورش در ایران مطرح می‌شود باید ابتدا مواضع آن‌ها کاملاً مشخص شود و تعهدات آن‌ها را بدانیم چراکهامروز هنوز هم بحث مبادلات بانکی برای تجار و هیئت‌ها بسیار مطرح بوده و مشکل‌ساز است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: قطع امید از وعده‌ها و قول‌های نظام سلطه یکی از دستاوردهای اصلی بصیرت مردمی در سال ۹۴ است، امروز ملت نیز باید به صحنه بیاید و به دولت هم کمک کند و هم از دولت مطالبه داشته باشد، انشاءالله دولت نیز با کمک مجلس و تمامی دستگاه‌ها بتواند به منویات مقام معظم رهبری در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشاند و ما در مجلس این آمادگی را به صورت کامل داریم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir