رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴ | کد خبر : 16708
 • توسعه گردشگری نقش بارزی در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا می‌کند

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مرتضی رحمانی‌موحد صبح امروز در حاشیه سفر یک‌روزه به مشهد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گردشگری ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد و می‌توان اقتصاد گردشگری را دارای ظرفیت و تناسب بسیار بالا با شعار سال از سوی مقام معظم رهبری یعنی مبحث اقتصاد مقاومتی دانست.

  رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور افزود: معتقدم توجه به گردشگری و قرار گرفتن آن در مسیر صحیح و واقعی خود ظرفیت بسیار بالایی برای تحقق شعار سال و نیل به منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی دارد.

  رحمانی موحد گفت: اقتصاد گردشگری به دلیل ویژگی‌هایی مانند اتکای به تولید داخلی، درون‌زایی و ارتباط با اقتصادهای کوچک و فراگیر توان بالایی برای ارتقای اقتصاد مقاومتی دارد.

  وی خاطرنشان کرد: گردشگری در حوزه اقتصادی، عنصری مولد محسوب می‌شود و علاوه بر آن در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز تاثیرگذار است، رونق اشتغال، تولید ثروت ملی و توزیع آن از دیگر زمینه‌هایی است که رونق اقتصاد گردشگری آن را فراهم می‌کند.

  معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بیان کرد: برای مثال ۲۵ درصد کشور ما را ظرفیت‌ها و اقلیم‌های کویری تشکیل می‌دهد و همین زمینه خود می‌تواند به عنوان مبنایی برای توسعه فعالیت‌ها در این بخش محسوب شود و یا بوم‌گردی نیز ظرفیت دیگری است که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

  رحمانی‌موحد افزود: علاوه بر این نقاط مختلف کشور ما هر کدام دارای ظرفیت‌های خاصی است که می‌تواند زمینه‌ساز رونق اقتصاد گردشگری با استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی شود؛ برای مثال امروز زندگی عشایر ما برای بسیاری از کشورهای دنیا ناشناخته و در عین حال جذاب است.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار