• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴ | کد خبر : 16708
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مرتضی رحمانی‌موحد صبح امروز در حاشیه سفر یک‌روزه به مشهد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گردشگری ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد و می‌توان اقتصاد گردشگری را دارای ظرفیت و تناسب بسیار بالا با شعار سال از سوی مقام معظم رهبری یعنی مبحث اقتصاد مقاومتی دانست.

  رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور افزود: معتقدم توجه به گردشگری و قرار گرفتن آن در مسیر صحیح و واقعی خود ظرفیت بسیار بالایی برای تحقق شعار سال و نیل به منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی دارد.

  رحمانی موحد گفت: اقتصاد گردشگری به دلیل ویژگی‌هایی مانند اتکای به تولید داخلی، درون‌زایی و ارتباط با اقتصادهای کوچک و فراگیر توان بالایی برای ارتقای اقتصاد مقاومتی دارد.

  وی خاطرنشان کرد: گردشگری در حوزه اقتصادی، عنصری مولد محسوب می‌شود و علاوه بر آن در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز تاثیرگذار است، رونق اشتغال، تولید ثروت ملی و توزیع آن از دیگر زمینه‌هایی است که رونق اقتصاد گردشگری آن را فراهم می‌کند.

  معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بیان کرد: برای مثال ۲۵ درصد کشور ما را ظرفیت‌ها و اقلیم‌های کویری تشکیل می‌دهد و همین زمینه خود می‌تواند به عنوان مبنایی برای توسعه فعالیت‌ها در این بخش محسوب شود و یا بوم‌گردی نیز ظرفیت دیگری است که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

  رحمانی‌موحد افزود: علاوه بر این نقاط مختلف کشور ما هر کدام دارای ظرفیت‌های خاصی است که می‌تواند زمینه‌ساز رونق اقتصاد گردشگری با استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی شود؛ برای مثال امروز زندگی عشایر ما برای بسیاری از کشورهای دنیا ناشناخته و در عین حال جذاب است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار