توسعه گردشگری نقش بارزی در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا می‌کند

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مرتضی رحمانی‌موحد صبح امروز در حاشیه سفر یک‌روزه به مشهد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گردشگری ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد و می‌توان اقتصاد گردشگری را دارای ظرفیت و تناسب بسیار بالا با شعار سال از سوی مقام معظم رهبری یعنی مبحث اقتصاد مقاومتی دانست.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور افزود: معتقدم توجه به گردشگری و قرار گرفتن آن در مسیر صحیح و واقعی خود ظرفیت بسیار بالایی برای تحقق شعار سال و نیل به منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی دارد.

رحمانی موحد گفت: اقتصاد گردشگری به دلیل ویژگی‌هایی مانند اتکای به تولید داخلی، درون‌زایی و ارتباط با اقتصادهای کوچک و فراگیر توان بالایی برای ارتقای اقتصاد مقاومتی دارد.

وی خاطرنشان کرد: گردشگری در حوزه اقتصادی، عنصری مولد محسوب می‌شود و علاوه بر آن در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز تاثیرگذار است، رونق اشتغال، تولید ثروت ملی و توزیع آن از دیگر زمینه‌هایی است که رونق اقتصاد گردشگری آن را فراهم می‌کند.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بیان کرد: برای مثال ۲۵ درصد کشور ما را ظرفیت‌ها و اقلیم‌های کویری تشکیل می‌دهد و همین زمینه خود می‌تواند به عنوان مبنایی برای توسعه فعالیت‌ها در این بخش محسوب شود و یا بوم‌گردی نیز ظرفیت دیگری است که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

رحمانی‌موحد افزود: علاوه بر این نقاط مختلف کشور ما هر کدام دارای ظرفیت‌های خاصی است که می‌تواند زمینه‌ساز رونق اقتصاد گردشگری با استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی شود؛ برای مثال امروز زندگی عشایر ما برای بسیاری از کشورهای دنیا ناشناخته و در عین حال جذاب است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.