تقویت روابط اقتصادی اردبیل ـ ترابزون در سال جدید

0 0

حسین وثوقی‌ایرانی در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: با سفری که سرکنسول ترابزون در دو ماه گذشته به اردبیل داشتند و دیدارهایی را با مسئولان استان اردبیل و اتاق بازرگانی انجام شد، ما هفته گذشته سفری را به همراه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به ترابزون شهر بندری ترکیه داشتیم تا از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این کشور بیشتر آشنا شویم.

وی تصریح کرد:‌ در قالب یک مجموعه هولدینگ جلسه‌ای در اتاق بازرگانی ترابزون انجام شد و ما با معرفی توانمندی‌های استان اردبیل و آگاهی این استان برای تقویت روابط بازرگانی و اقتصادی بین ترابزون و اردبیل به دلیل وجوه مشترک تاریخی قرار شد تا در سال جدید این موضوع در دستور کار قرار گیرد.

دبیر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اردبیل به قرابت شاهزاده خاتون ترابزون با شاه اسماعیل و خاندان صفوی و همچنین برخی شاخصه‌های مشترک اقتصادی، تجاری، فرهنگی و تاریخی، قرار شد اردیبهشت ماه هیئت تجاری شهر ترابزون ترکیه به اردبیل سفر کنند تا در جلساتی که برگزار می‌کنیم به تقویت روابط کمک کنیم.

وثوقی‌ایرانی افزود: با توجه به بندری بودن شهر ترابزون و امکان ترانزیت کالاها به سایر کشورها انتظار می‌رود با همراهی مسئولان استان زمینه خوبی برای تعامل و تقویت ارتباطات با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای همسایه فراهم آید.

وی بیان کرد: سال ۹۵ با افق روشنی که در سطح ملی و در تعامل با کشورهای مختلف به وجود آمده، انتظار می‌رود فضای تعاملی مناسب به وجود آید تا بتوانیم بخش عظیمی از مشکلات و نارسایی‌های اقتصادی را برطرف کنیم.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.