• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۷ | کد خبر : 16803
 • ادامه اظهارات حاشیه‌ساز وزیر پرانتقادگروه اقتصادی مشرق- نعمت‌زاده از روزهای ابتدایی دولت به علت تصمیمات عجیب و غریبش، مورد انتقاد کارشناسان قرار گرفت.
  حملات سیاسی نعمت‌زاده به طرح‌های کارشناسی همچون شبنم و ایران کد، ممانعت از اجرای قانون مترقی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به طور کلی موضع‌گیری‌های وی علیه هر طرح و اقدامی که در دولت قبل اجرا شده بود، سبب شد کارشناسان نسبت به سیاسی شدن وزارت صنعت هشدار دهند.
  انتقادات نعمت‌زاده از عملکرد دولت قبل در حوزه صنعت در حالی تکرار شد که کارشناسان داخل و خارج دولت اجماع دارند که نعمت‌زاده عملکرد مطلوبی در بین وزرای دولت یازدهم نداشته است.
  نعمت‌زاده که به علت سن بالایش به عنوان پیرمرد دولت نامیده شده، در ۲٫۵ سال اخیر نه توانسته مشکلات واحدهای تولیدی را رفع کند و نه طرح و ابتکار تازه‌ای برای رونق بخشیدن به اوضاع صنعت کشور ارائه کرده است.
  اوضاع صنعت کشور در طول مدیریت نعمت‌زاده مناسب نبوده، بطوریکه تقریبا از یک سال پیش آمارهای بخش صنعت سانسور شده تا به قولی گزک دست منتقدان دولت داده نشود.
  با این حال، آمارهای غیررسمی همچون محاسبات پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی نشان داده که در ۹ماهه اول سال ۹۴ رشد بخش صنعت منفی ۲۵ درصد بوده است که فاجعه‌ای در اقتصاد کشور محسوب می‌شود. حتی در سال‌های ۹۰ و ۹۱ در اوج تحریم‌های جدید اقتصادی نیز بخش صنعت با چنین فاجعه‌ای روبرو نشده بود.
  ادامه اظهارات حاشیه‌ساز وزیر پرانتقاد
  اما وزیر صنعت در سال ۹۴ نیز به جای تمرکز بر حوزه وظایف خود و رسیدگی به اوضاع نامناسب صنایع کشور، به اظهارات حاشیه‌ساز خود ادامه داد.
  ضد انقلاب خواندن کسانیکه کمپین نخریدن خودروهای بی‌کیفیت داخلی را انداختند، بدون تردید جنجالی‌ترین سخنان نعمت‌زاده در سال ۹۴ بود که حتی تذکر رئیس‌جمهور را نیز به دنبال داشت.
  اما از نگاه استراتژیک، اظهاراتی که اواخر مهرماه نعمت‌زاده بر زبان آورد را باید عجیب‌ترین موضع‌گیری وی دانست که مدعی شد باید مدیر اقتصادی از خارج وارد کنیم.
  در واقع می‌توان گفت اظهارات حاشیه‌ساز نعمت‌زاده با درخواست وی برای واردات مدیر از خارج، تکمیل شد.
  وزیر صنعت با بیان اینکه”در اقتصاد نیز نیازمند واردات مدیران اقتصادی خارجی هستیم” گفت: همان‌طور که در بخش‌های ورزشی مربی خارجی به کشور می‌آوریم در بخش صادرات نیز برای توسعه بازارهای صادراتی نیازمند ورود مدیران اقتصادی خارجی هستیم.
  ادامه اظهارات حاشیه‌ساز وزیر پرانتقاد
  نعمت‌زاده با اشاره به لزوم تقویت گسترده مدیران و کارشناسان بازاریابی گفت: من به برخی از شرکت‌ها پیشنهاد واردات مدیران خارجی را دادم که برخی از آنها نیز اقدام به این کار و از این شرایط استقبال کردند.
  وی گفت: هیچ اشکالی ندارد که برای حضور در بازارهای بین‌المللی از مدیران باتجربه خارجی و دانش آنها استفاده کنیم و همان‌طور که در بخش ورزشی مربی خارجی به کشور می‌آوریم در اقتصاد نیز نیازمند به آوردن مدیران اقتصادی خارجی هستیم.
  ادامه اظهارات حاشیه‌ساز وزیر پرانتقاد
  این اظهارات را می‌توان در نوع خود صادقانه نیز قلمداد کرد، این موضع‌گیری نشان داد که چرا در ۲٫۵ سال اخیر مشکلات بخش صنعت وخیم‌تر شده است.
  در واقع نعمت‌زاده در بخش صنعت، رویکرد کلان دولت را پیگیری کرده که نگاه آن برای حل مشکلات اقتصادی کشور به آن سوی آب‌ها است. 
  همانطور که دولت برای رفع برخی از مشکلات اقتصادی کشور نگاهش به غرب بوده، نعمت‌زاده نیز بدون توجه به توان تولید داخل، نگاهش به دست مدیران خارجی بوده است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  جایزه سال «چتم هاوس» به ظریف و کری رسید هفت منطقه دیگر در شمال موصل آزاد شد عکس/باغ دانشمندان واکنش سخنگوی ناجا به خبر کشته‌شدن کوله‌بران هواووی به دوربین میت ۹ خود افتخار می کند جهان در سال ۲۰۴۵ با ذهن کنترل می‌شود ۲ فیلم ایرانی نامزد جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک شدند رییس جهاددانشگاهی معرفی شد اعلام جزئیات طرح سازمان ملل برای حل فراگیر بحران یمن تشکیل کمیته ۴ جانبه بین شهرداری، شورای شهر، مجلس و استانداری تهران/آماده‌سازی طرح مدیریت واحد شهری واکنش ایران به اهدای جایزه «چتم هاوس »/ ظریف: این جایزه متعلق به ملت ایران است صفارهرندی: کسانی که ۲۰ سال پیش علیه نهضت آزادی حرف زدند، امروز فکرشان همان فکر نهضت آزادی است پیروزی تیم فوتبال جوانان ایران برابر ازبکستان در نیمه اول داماد عصبانی دوساعت بعد عقد عروسش را طلاق داد! عکس/ دیدارهای امروز ظریف با One Calclulator از دست ماشین حساب پیش فرض گوشی خود خلاص شوید پیروزی ایران برابر ازبکستان تا پایان نیمه اول دیدار مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری با معاون اول رییس جمهور اتفاقی باورنکردنی در سردخانه/ مرده‌ای در آغوش مادرش جان گرفت+عکس کری و ظریف برنده جایزه چتم‌هاوس شدند