آیت‌الله سیدعلی شفیعی کیست

0 0

عیدانه/آیت‌الله سیدعلی شفیعی کیستبه گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری میزان، آیت‎الله سید علی شفیعی عضو مجلس خبرگان رهبری تحصیلات خود را از مکتب خانه آغاز کرد و به فراگیری قرآن و مسائل شرعی پرداخت.

پس از آن وارد مدارس جدید گردید و تا پایان ششم ابتدایی را در آن مدارس گذراند. آن­گاه به تحصیل علوم حوزوی روی آورد و مقدمات و ادبیات عرب و سطوح اولیه را از محضر علما و روحانیون اهواز فرا گرفت.

از بین این علما و اساتید، سید محمدرضا شفیعی پدر بزرگوارش و علامه آیت الله حاج سید علی بهبهانی رامهرمزی بیش از دیگران در او اثر گذاشت.

 آیت‌الله شفیعی پس از پایان دروس مقدماتی برای ادامه تحصیل رهسپار حوزه علمیه نجف اشرف گردید و دروس سطح را از محضر حضرات آیات: شیخ محمدعلی اردبیلی، شیخ میرزا کاظم تبریزی، شیخ مسلم ملکوتی، شهید مدنی تبریزی، شیخ غلامرضا سعیدی کاشمری و سید محمدجعفر موسوی مروج بهره برد.

 آن­گاه در دروس خارج فقه و اصول آیات عظام: سید ابوالقاسم خویی ، حکیم، امام خمینی، شیخ میرزا باقر زنجانی، شیخ محمدعلی معزی دزفولی، سیدعلی بهبهانی شرکت نمود و از خرمن دانش آن بزرگان خوشه چید.

وی در اهواز به تدریس علوم قرآنی، سلسله درس­هایی درباره ولایت فقیه و اخلاق اسلامی برای اعضای سپاه پاسداران و دیگر ارگان­ها پرداخت.

وی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، با برنامه ­ریزی با جوانان و بازاریان مبارز به فعالیت واداشتن روحانیت اهواز برای مبارزه با رژیم و تشکیل جلسات جامعه روحانیت و تحریر و تنظیم علیه رژیم به مبارزه علیه رژیم ستم­شاهی پرداخت.

آیت‌الله شفیعی پس از پیروزی انقلاب اسلامی با عضویت در هیئت ۱۷ نفری به سرپرستی آیت‌الله خزعلی برای سامان دادن به مشکلات اهواز که در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی تعیین شد.

وی هم ­اکنون با استمرار در فعالیت­های عمومی روحانیون از جمله تدریس خارج فقه و اصول، اقامه نماز جماعت، تبلیغ و سخنرانی، رتق و فتق امور مردم به فعالیت مشغول­ است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.