• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷ | کد خبر : 16881
 • محمد‌ناصر زندی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در چالوس با تبریک سال جدید و با اشاره به شعار سال مورد تاکید مقام معظم رهبری با عنوان" اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" اظهار کرد: مقام معظم رهبری از مدت‌ها قبل بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و دولت نیز با برنامه‌ریزی‌ها و جلسات متعدد در سطح کلان سعی در تحقق این شعار داشت.

  وی تکیه به‌تولیدات داخل را یکی از راه‌های تحقق شعار اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه سال‌ها برای اقتصاد مقاومتی در کشور ما برنامه‌ریزی شد اما با شعار قاطع امسال رهبری، روز اقدام و عمل به این موضوع فرا رسیده است.

  زندی به برنامه‌ریزی‌هایی که در راستای تحقق به‌شعار اقتصاد مقاومتی در شهرستان چالوس انجام گرفت اشاره کرد و ادامه داد: در این شهرستان با توجه به آمادگی فاز دوم شهرک صنعتی مرزن‌آباد برای واگذاری واحدهایی از آن اقداماتی انجام شد و با تشکیل کمیته‌ای قرار شد تا برای افزایش کار و تولید از سرمایه‌گذارانی که توانایی و شایستگی لازم را دارند استفاده شود.

  وی با تاکید بر اینکه باید زمینه را به‌صورتی مهیا کرد که در واگذاری‌ها اشتباهی رخ ندهد، تصریح کرد: باید توجه شود که در این زمینه بیشترین بهره‌برداری‌ها صورت بگیرد و با جلوگیری از خلع یدهای بی‌مورد مانع خسران این سرمایه‌گذاری‌ها شد.

  این مسئول در ادامه با بیان اینکه عمل به‌شعار سال مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری باید در ادارات و نهادهای این شهرستان نیز مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: در این حوزه نیز باید به‌حمایت از تولیدات داخلی پرداخت، خریدها و نیازهای دستگاه‌های اداری و اجرایی با خرید و حمایت از تولیدات داخل شهرستان و حتی استان مازندران صورت پذیرد.

  وی تصریح کرد: با حمایت از تولیدات داخلی و اولویت خرید محصولات در داخل شهرستان و استان بدون شک سرمایه‌گذاران نیز تشویق شده و حوزه اشتغال‌زایی در کشور فعال می‌شود.

  زندی در پایان رسیدن به تکنولوژی و پرهیز از اقلام مصرفی را از راه‌کارهای اساسی برای عمل به شعار اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: در سال ۹۵ با رویکرد جدید دولت و رفع تحریم‌ها و رابطه با کشورهای خارجی می‌توان برای آوردن تکنولوژی به‌داخل کشور استفاده کرده و با خودداری از اقلام مصرفی و بالا بردن کیفیت تولیدات در داخل کشور به موفقیت‌های روزافزونی دست یافته و شعار اقتصاد مقاومتی را به‌اقدام و عمل تبدیل کرد.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار