• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰ | کد خبر : 16901
 • هاشمی رفسنجانی

  وی درباره سابقه تأسیس بیمارستانی با عنوان هسته‌ای در کیش، گفت: در زمان دولت من شروع به ساخت شده بود و دلم می‌سوزد که هنوز مردم کیش و مسافران در انتظار ساخت آن هستند.

  به گزارش وعدهصادق به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت­‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی در مراسم افتتاح ساختمان آموزش واحد بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی کیش، با ابراز رضایت از روند ساخت ساختمان آموزش و محل احداث آن در کنار ساحل مرجانی جزیره کیش، اظهارداشت: دانشگاه آزاد اسلامی واقعیتی بود که مردم ایران به آن نیاز داشتند که اگر نبود جوانان ما یا باید به خارج می‌رفتند و یا در حد دیپلم باقی بمانند که در هر دو صورت خوب نبود.

  وی با تأکید بر مردمی بودن این دانشگاه افزود: تا چند سال پیش به توسعه کمّی می‌گذشت و الان به توسعه کیفی فکر می‌کنیم و الان در همه رشته‌های پیشرفته در این دانشگاه تحصیل و تدریس می‌شود.

  هاشمی‌رفسنجانی با تأکید بر برنامه دانشگاه برای نزدیک شدن به استانداردهای جهانی، تصریح کرد: مزیت این دانشگاه این است که در سراسر کشور پراکنده شده و تحصیلات عالیه را برای مردم همه روستاها و شهرها، مخصوصاً دختران امکان‌پذیر شد.

  وی اضافه کرد: اینکه همه مردم بتوانند تا مقاطع عالیه در شهرهای خود تحصیل کنند، امتیاز ایران است و اخیراً در انگلیس تصمیم گرفتند که چنین کاری کنند.

  هاشمی‌رفسنجانی با برشمردن امتیازات جزایر ایرانی در خلیج فارس، به خصوص جزایر کیش و قشم، گفت: الان جزایر ما دانشگاهی دارند که فرزندان آن جزیره تحصیل کنند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر نقش تحصیل بر رشد علمی و اجتماعی و فرهنگی خانواده‌ها، گفت: خدا را شکر می‌کنیم که امام عزیز با یک میلیون با برکت، راه را باز کردند و امروز بزرگترین دانشگاه حضوری دنیاست.

  وی درباره گستردگی حضور واحدهای دانشگاه آزاد در سراسر کشور تأکید کرد: روحانی اخیراً در شورایعالی انقلاب فرهنگی آمایش سرزمینی دانشگاه‌های کشور را مطرح کردند و برای این کار ۱۰ نفر رأی دادند که دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند حداقل ۵۰ درصد بار آموزش عالی دولت را بر دوش بگیرد.

  هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به زیرسازی‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور یادآور شد: فرزند این دانشگاه سازمان سماست که با ۶۰۰ مدرسه در سراسر کشور مقدمه کار برای توسعه علمی و آموزشی است.

  رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: افتخار اول این دانشگاه برای مردم است که هم کشور را توسعه می‌دهند و هم سطح سواد مردم را بالا می‌برد.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام امکانات علمی، آزمایشگاهی و کارگاهی این دانشگاه گفت: امروز آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد در خدمت کل کشور است و ساها با ۷۵۰۰ آزمایشگاه و ۳۵۰۰ کارگاه نیازهای علمی کشور را تأمین می‌کند.

  هاشمی‌رفسنجانی درباره تقاضای مسئولین کشورهای مختلف جهان که به ایران سفر می‌کنند، یکی از خواسته‌های آنها دفتری از دانشگاه آزاد برای تأسیس شعبه این دانشگاه در کشور متبوع خودشان است که در روسیه اولین واحد را تأسیس کردیم. اتریش پیگیری می‌کند که دفتری از این دانشگاه داشته باشد و در انگلستان هم که از قبل واحد آکسفورد فعال بود.

  وی، دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی را سرمایه‌های علمی امروز و آینده کشور خواند و گفت: باید زمینه‌های ارتقای علمی فرزندان این سرزمین فراهم شود و فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در همین راستاست.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره برنامه سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص اختصاص زمین به دانشگاه‌های مهم کشور در جهت تأسیس واحد بین الملل، یادآور شد: خوشحالم که مقدمات کار در واحد بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی آماده شده و همین ساختمانی که امروز از آن بازدید کردیم، در خرداد ماه با تکمیل همه قسمت‌ها در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

  وی درباره سابقه تأسیس بیمارستانی با عنوان هسته‌ای در کیش، گفت: در زمان دولت من شروع به ساخت شده بود و دلم می‌سوزد که هنوز مردم کیش و مسافران در انتظار ساخت آن هستند.

  هاشمی‌رفسنجانی عنوان هسته‌ای برای این بیمارستان را به خاطر شیوه ساخت سلولی مانند آن دانست و گفت: قرار بود فاز به فاز قسمت‌های مختلف ساخته و به قسمت اصلی بیمارستان اضافه شود.

  وی ظرفیت ایران برای پیشرفت در علوم پزشکی را بسیار ارزشمند خواند و گفت: علاوه بر جذب بیماران کشورهای منطقه که برای درمان به ایران می‌آیند، ساخت یک بیمارستان مجهز مکمل تقویت گردشگری در این جزیره زیبا خواهد بود.

  هاشمی‌رفسنجانی به سوابق تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جزیره خارک و راه‌اندازی رشته مربوط به کشتی و کشتی‌رانی اشاره و تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان آن واحد دانشگاهی تمام نیازهای کشور را تأمین می‌کند و دیگر از کاپیتان‌های خارجی برای ملوانی، راه‌اندازی و تعمیر کشتی‌ها بی‌نیاز شده‌ایم.

  وی با تشکر از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد جزیره کیش، گفت: با حُسن سلیقه ساختمانی ساختند که علاوه بر محیطی ارزشمند برای تحصیل، چشم‌انداز مناسبی هم در کنار خلیج‌فارس دارد و این آبروی نظام اسلامی در این قسمت از کشور است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد