رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۹ | کد خبر : 16911
 • توقف حملات سعودی در برابر عقب نشینی انصارالله از مناطق مرزی

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌ محمد  البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش مردمی انصارالله یمن در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین بر شکست رژیم آل سعود در رسیدن به اهداف تعیین شده‌اش در جنگ علیه مردم یمن تاکید کرد، جنگی که اولین سال خود را پشت سر می‌گذارد.

  البخیتی گفت هنوز برگزاری نشست یمنی‌ها و مذاکراتشان در کویت در هفدهم ماه آینده میلادی قطعی نشده است.

  وی با انتقاد از رویکرد ولد الشیخ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن اظهار داشت ولد الشیخ به عنوان نماینده سازمان ملل عمل نمی‌کند، بلکه هر چه را عربستان سعودی بر وی دیکته می‌کند، اجرا می‌کند.

  البخیتی در پاسخ به سئوال مجری المیادین که آیا مذاکرات مستقیمی میان انصارالله و رژیم عربستان انجام شده است، پاسخ داد نشست مستقیم میان سعودی‌ها و انصارالله، بنا به  درخواست طرفین انجام شد.حکومت سعودی، سقف اهداف خود را بالا برده بود، این رژیم به اهداف خود نرسیده است.

  وی افزود ما بر توقف جنگ و بازیابی حاکمیت و تمامیت ارضی و ایستادگی در برابر این تجاوزگری پافشاری می‌کنیم.

  عضو جنبش انصارالله به هجمه رسانه‌های سعودی و متحدانشان علیه انصارالله و انتشار خبرهای ساختگی و دروغ اشاره کرد و افزود با تاسف شدید باید گفت رسانه های وابسته به سعودی دروغ‌گویی می‌کنند و به دروغ می‌گویند انصارالله درحال جمع آوری مین‌هاست یا مدعی کمک‌های سعودی به صعده می‌شوند و همه اینها ساختگی و دروغ است.

  البخیتی اظهار داشت توافق سری میان انصارالله و سعودی بر توقف حملات در برابر عقب نشینی انصارالله از مناطق مرزی تصریح می‌کند.

  وی تاکید کرد ما هرگز جنگ طلب نبودیم و در این جنگی که علیه ما به راه افتاد در موضع دفاعی هستیم، ما به عادلانه بودن نبرد خود ایمان داریم که یا در این راه به پیروزی می‌رسیم یا شهادت.

  مجری المیادین از البخیتی پرسید آیا شما امتیازهایی دادید؟ که وی پاسخ داد : مسئله امتیازها از سوی دو طرف(عربستان و انصارالله) بود.

  وی افزود: ما می‌دانیم مرزهای جنوبی عربستان به یک پادگان نظامی بزرگ تبدیل شد،خسارت‌های زیادی به ارتش عربستان وارد شده است و شکست‌های ارتش سعودی پیامدها و تاثیرات منفی زیادی بر وضع داخلی عربستان دارد‌،خسارت‌های اقتصادی در نتیجه جنگ علیه یمن و خرید تسلیحات بیشتر بوده است.

  البخیتی در پاسخ به این سئوال که آیا موضع آمریکا در قبال یمن تغییر کرده است، پاسخ داد : سیاست آمریکا در قبال یمن هیچ تغییری نکرده است، روسیه بارها تلاش کرد قطعنامه‌ای برای تحمیل آتش بس انسانی در یمن تصویب کند که با مخالفت آمریکا روبرو شد.

  وی درباره کنگره ملی و عبدالله صالح اظهار داشت : عربستان سعودی از کنگره ملی و عبدالله صالح خواسته بود در جنگ علیه یمن، در کنار سعودی باشند، ولی آنها نپذیرفتند.

  البخیتی تصریح کرد انصارالله هیچ مقاصد انتقامجویانه در قبال هیچ یک از طرف‌های یمنی ندارد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار