کد خبر : 16917
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴
156 مشترک

تحلیل جالب نویسنده کتاب "۱۰ روز با داعش" از حوادث بروکسل

به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، کتاب ۱۰ روز با داعش از درون حکومت اسلامی نوشته یورگن تودن هوفر با ترجمه ی علی‌ عبداللهی و زهرا معین الدینی توسط انتشارات کتاب کوله‌پشتی‌ ؛ چندی پیش منتشر و روانه ی بازار شد. ۱۰ روز با داعش، شرح سفر جسورانه‌ ۱۰ روزه‌

عنوان : بروکسل به رنگ خون ...به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، کتاب ۱۰ روز با داعش از درون حکومت اسلامی نوشته یورگن تودن هوفر با ترجمه ی علی‌ عبداللهی و زهرا معین الدینی توسط انتشارات کتاب کوله‌پشتی‌ ؛ چندی پیش منتشر و روانه ی بازار شد.

۱۰ روز با داعش، شرح سفر جسورانه‌ ۱۰ روزه‌ یورگن تودن هوفر روزنامه‌نگار آلمانی به همراه پسرش و یکی دیگر از دوستان وی به قلمرو داعش است.

وی در فصل‌های ده‌گانه‌ی این کتاب، مقدمات و ماجراهای پیش از سفر ، شرح عینی ده روز اقامت و نیز پایان سفرشان را به دقت ، بازگو می‌کند.

نویسنده نه فقط در میان مردم و خوانندگان آگاهش در جهان غرب ، روزنامه‌نگاری سرشناس ، حقیقت‌گو و منصف شناخته می‌شود؛ بلکه در دنیای اسلام هم تصویری مقبول و محترم دارد؛ زیرا گزارش‌های او تا به امروز ، منصفانه و خالی از غرض‌های شخصی و استعمارگرانه بوده است.

یورگن تودن هوفر ، حال بعد از وقوع انفجارات تروریستی دیروز در شهر بروکسل بلژیک، در حالی که جهت شرکت در یک همایش سیاسی با محوریت و موضوعیت داعش، عازم شهر مونیخ بود ، آنالیز و تجزیه و تحلیل خود را در خصوص این حادثه ی دلخراش در صفحه ی شخصی خود در فیس بوک قرار داد که توجه شما را به آن جلب می نماییم:

دوستان من؛

من هم همانند همه ی شما ، ذهن و خاطرم متوجه ی قربانیان حادثه ی تروریستی شهر بروکسل بلژیک می باشد و بی نهایت و تا سر حد مرگ، از وقوع این حادثه ی دلخراش غمگین و ناراحت هستم…

دولت إسلامی داعش ( دولت إسلامی عراق و شام ) قصد دارد با انجام چنین عملیات های تروریستی و قتل و کشتار غیرنظامیان بی گناه در سطح اروپا ما را در برابر هم قرار دهد.

هدف داعش چیزی نیست جز آنکه با خلق نزاع و اختلافات شدید، گروه ها و ائتلاف های درون سیاسی را به یک صف آرائی مرگبار در برابر هم دعوت کنند:

” تقابل غیر مسلمانان در برابر مسلمانان “

این نکته دقیقن همان است که من بارها و بارها در مدت حضور ده روزه ی خود در قلمرو داعش، از زبان انها می شنیدم …ما نباید در دام و مکر آنها گرفتار شویم و فریب شان را بخوریم . باید با هم و در کنار هم در برابر این فرایند قاتلان و جنایتکاران مسلمان کذاب و دروغین بایستیم و مقابله کنیم.

از این رو ، توجه شما را به سه مورد از مهم ترین ترفندهای هوشمند ضد تروریسم جلب می نمایم:

۱٫ ترفند و استراتژیکی که غرب در طول ١۴ سال گذشته در جهت نبرد با تروریسم در پیش گرفته، با شکست مواجه شده است.

بیش از هر چیز، ما باید کلیه ی عملیات های منسوخ نظامی و بمباران مناطق تحت اشغال و قلمرو داعش را متوقف کنیم. نتیجه و تبعات این خط مشی باطل ، فقط و فقط کشتار غیرنظامیان بوده و در حالت بدتر ، منجر به پیدایش نسل نو و تازه ای از تروریسم خواهد شد .

شاید اگر واکنش های نظامی ، به صورت محرمانه و سری تَر و با به کارگیری فرماندهان و یگان نظامی متخصص صورت می گرفت ، می توانست ثمربخش تَر باشد . هر کس که فکر نبرد با داعش و شکست آنها را در سر می پروراند ، باید دارای قدرت ریسک پذیری بالایی هم باشد . اما در سیاست فعلی ضد تروریسم غرب ، نشانی از شهامت و جسارت دیده نمی شود .

۲٫ تمام کشورهای خاورمیانه و نه فقط کشور سوریه ، نیازمند برگزاری وسیع و گسترده ی اجلاس صلح می باشند که در آن هم منافع مردم جنگ زده و ستمدیده و هم منافع غرب تأمین گردد . بهترین و مناسب ترین بستر و فضا در جهت تولید و زایش تروریسم ، بی گمان بی عدالتی های ناشی از بروز جنگ می باشد .

در نهایت غم و عصبانیت و در حالی که جهت شرکت در یک همایش و رویداد سیاسی با محوریت و موضوعیت داعش عازم شهر مونیخ هستم ، این مطالب به ذهنم خطور کرد و آن ها را به رشته ی تحریر در آوردم . هم از دست تروریست های شهرهای بلژیک ، پاریس و یا هر جای دیگر خشمگین و عصبانی هستم که به خود اجازه می دهند به نام خدا ، انسان های بی گناه را به قتل برسانند و هم از سیاست مداران که با تکیه بر روش های منسوخ و غلط گذشته ، همچنان به بمباران و حمله های نظامی خود در قبال داعش ادامه می دهند تا هر روز این بهانه را به داعشی ها بدهند که همچنان به تجارت خون آلود و ملحدانه ی خود در سرتاسر جهان ادامه دهند …

دوستدار شما

یورگن تودن هوفر

-ترجمه از آلمانی : پرویز خزائی/ تاریخ انتشار : بیست و دوم مارس / ساعت ١٨:٠۵

بیوگرافی یورگن تودن هوفر

عنوان : بروکسل به رنگ خون ...

تودن هوفر در دوازدهم نوامبر ۱۹۴۰ میلادی در کشور آلمان و در شهر اوفن بورگ در ایالت بادن متولد شد .

در سال ۱۹۵۹ ، تحصیلات خود را در مقطع دبیرستان در شهر فرایبورگ به پایان رسانید و سپس در رشته ی حقوق و علوم سیاسی در دانشگاه های مونیخ ، پاریس ، بن و فرایبورگ شروع به تحصیل کرد .

وی در سال ۱۹۶۹ ، دوره ی تکمیلی و آموزشی وکالت را در دانشگاه فرایبورگ با موفقیت پشت سر گذاشت و به درجه ی دکتری نایل آمد .

تودن هوفر در سال ۱۹۷۰ ، به حزب سوسیال دموکرات آلمان پیوست و مدت کوتاهی پس از آن ، به عنوان معاون دبیر کل این حزب – آقای برونو هک – در شهر بن منصوب شد . در سال ۱۹۷۲ ، به عنوان قاضی در یک دادگاه جنایی در شهر کایزرزلاترن مشغول به کار شد و در اواخر همان سال ، به مجلس آلمان راه یافت و تا سال ۱۹۹۰ میلادی به عنوان نماینده در مجلس فدرال آلمان باقی ماند .

تودن هوفر بیشتر به خاطر فعالیت های سیاسی و تلاش های انسان دوستانه اش در بین عموم دارای جایگاه ویژه ای است .

در سال ۱۹۷۵ ، او به کشور شیلی سفر کرد و با دیکتاتور حاکم ، آگوستو پینوشه دیدار کرد . این ملاقات و دیدار زمینه را برای آزادی ۴۵۰۰ زندانی سیاسی در بند هموار کرد.

پنج سال بعد ، یعنی در سال ۱۹۸۰ میلادی ، تودن هوفر به همراه یک خبرنگار و تعدادی از آزادی خواهان افغان از طریق مرز پاکستان وارد کشور افغانستانی شد که در آن زمان تحت اشغال نیروهای اتحاد جماهیر شوروی سابق بود .

در سال ۱۹۸۷ میلادی ، تودن هوفر در شرکت “هوبرت بوردا مدیا” مشغول به کار شد . این شرکت در آن زمان یکی از بزرگترین شرکت های چاپ و انتشارات اروپا محسوب می شد و تودن هوفر به عنوان معاون رییس هیئت مدیره در این شرکت فعالیت خود را ادامه داد و در سال ۱۹۹۰ ، بازنشستگی خود را از هرگونه فعالیت سیاسی اعلام نمود .

درست بعد از حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در ایالات متحده ، این فرصت به وجود آمد تا تودن هوفر یکبار دیگر در بین محافل سیاسی ظاهر شود . او خیلی صریح و آشکار ؛ مخالفت خود را با بروز جنگ در کشور افغانستان و عراق اعلام کرد و همیشه در نطق های خود ، یافتن راه حل سیاسی و دیپلماتیک را برای حل مسایل مربوط به مبارزه با تروریسم لحاظ می کرد .

تودن هوفر ، همچنین کتاب های پر فروشی را از خود منتشر کرد که این آثار بیشتر حول محور “برقراری و ایجاد صلح تنها و تنها از طریق گفتمان” می باشد .

در سال ۲۰۰۳ ، وی کتاب “چه کسی برای عبدول و تانایا گریه می کند؟” را نوشت که در این کتاب او به شرح زندگی آمیخته با جنگ یک پسر جوان افغان و یک دختر جوان عراقی می پردازد .

در سال ۲۰۰۵ ، تودن هوفر کتابی را با عنوان “اندی و مروا” به چاپ می رساند که در آن ، داستان یک مرد آمریکایی به نام اندی و یک دختر عراقی به نام مروا را شرح می دهد .

در سال ۲۰۰۸ میلادی ، کتاب او با عنوان “چرا می کشی ، زید ؟” در زمره ی بهترین فروش ها قرار گرفت .

تودن هوفر درآمدهای حاصل از فروش کتاب ها و آثار ارزشمند خود و همچنین بخش عمده ای از ثروت و دارای های شخصی خود را صرف امور انسان دوستانه و همچنین پروژه های مربوط به کودکان جنگ در کشورهای افغانستان ، عراق ، سوریه و کنگو کرده است .

او در عنفوان جوانی و در بیست سالگی و در جریان جنگ داخلی الجزایر به این کشور آفریقایی سفر کرد و همچنین طی بحران بیزرته به کشور تونس عزیمت نمود . تودن هوفر همچنین بسیاری از کشورهای عربی و مسلمان را به مناسبت های مختلف مورد بازدید خود قرار داده است .

او در دیدار با مقامات آمریکایی همیشه از ایشان خواسته است که درگیری و مناقشات خود با کشورهای ایران ، سوریه و عراق را از طریق مسالمت آمیز و مذاکره حل و فصل کنند .

تودن هوفر با دختر یک افسر فرانسوی به نام خانم فرانکو لاوال ازدواج کرده است که ماحصل این ازدواج سه فرزند بوده است ، هر چند این زوج آلمانی – فرانسوی در سال ۲۰۰۴ میلادی از هم جدا شدند …

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب