رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۶ | کد خبر : 16931
 • کروز و ساندرز در ایالت یوتا پیروز شدند

  به گزارش وعده صادق به نقل از مهر به نقل از یو اس ای تودی، انتخابات درون‌حزبی ایالات متحده، سوم فرودین (به وقت آمریکا) در ایالت‌های آریزونا و یوتا برای هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه و آیداهو، برای حزب دموکرات، برگزار شد.

  در این رقابت ها کلینتون صاحب یک پیروزی عمده شده و ترامپ نیز آریزونا را از آن خود کرده‌است.​

  در ایالت آریزونا، دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون، نامزدهای پیشتاز دو حزب دمکرات و جمهوریخواه، بر رقبای خود پیشی گرفته‌اند. این ایالت ۷۵ رای وکالتی برای دموکرات‌ها و ۵۸ رای برای جمهوریخواهان دارد. از این بابت آریزونا از ایالت‌های دیگری که رقابت روز سه‌شنبه در آنها جریان داشته، مهم‌تر است.

  شعارهای ترامپ علیه مهاجران، ساختن دیوار در مرز مکزیک یا اخراج آنها از ایالات متحده، از حمایت برخی ساکنان ایالت‌هایی که با مکزیک هم‌مرز هستند، برخوردار است. آریزونا از جمله این ایالت‌ها است و در آن برخی چهره‌های محلی مانند جو آرپایو، از کلانترهای مشهور، نیز از ترامپ حمایت کرده‌اند.

  از سوی دیگر از قبل گفته شده بود حمایت دموکرات‌ها از هیلاری کلینتون در این ایالت بیشتر است.

  در ایالت یوتا، برنی سندرز پیروز شده و تد کروز بر جان کیسیک و دونالد ترامپ پیشی گرفته‌است.

  ایالت «یوتا» از ایالات‌های سنتی آمریکا به شمار می‌رود و در عین حال مشخص بود که تد کروز از اقبال عمومی بیشتری در آن برخوردار است. اکثریت ساکنان این ایالت «مورمون» (اعضای کلیسای قدیسان آخرالزمان) هستند و میت رامنی، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۲، که خود «مورمون» است، از جمله منتقدان سرسخت دونالد ترامپ به شمار می‌رود.

  در ایالت آیداهو نیز سندرز موفق شده از کلینتون پیشی بگیرد. پیش از این، تد کروز در مقدماتی هشتم مارس در این ایالت به پیروزی رسیده بود.

  برنی سندرز عمدتا در ایالت‌هایی که در آنها نشست «انجمن حزبی» برگزار شده، به پیروزی رسیده‌است. در انجمن‌های حزبی، رای‌گیری به‌طور مستقیم انجام نمی‌شود، بلکه طی نشستی، به نامزدها رای داده می‌شود. هم در آیداهو و هم یوتا، دمکرات‌ها، «انجمن حزبی» داشته‌اند.​

  یوتا ۴۰ رای وکالتی برای جمهوریخواهان و ۳۳ رای برای دموکرات‌ها دارد. آیداهو صاحب ۲۳ رای وکالتی در شمارش آرای دموکرات‌ها است.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار