کد خبر : 16933
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹
97 مشترک

اعطای تسهیلات خوداشتغالی در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی در بروجرد

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از بروجرد، سال ۹۴ که به ابتکار مقام معظم رهبری سال دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی نامیده شده در واپسین روزهای خود قرارگرفته و می‌رود تا حوادث و اتفاقات گوناگون خود را در حافظه ایرانیان ثبت کرده و قضاوت اتفاقات و رویدادها را به تاریخ

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از بروجرد، سال ۹۴ که به ابتکار مقام معظم رهبری سال دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی نامیده شده در واپسین روزهای خود قرارگرفته و می‌رود تا حوادث و اتفاقات گوناگون خود را در حافظه ایرانیان ثبت کرده و قضاوت اتفاقات و رویدادها را به تاریخ واگذار کند.

مسئله «برجام» و انتخابات هفتم اسفندماه که خود تجلی ایستادگی و غیرت ایرانیان را بار دیگر به جهانیان نشان داد از زمره مهم‌ترین حوادث رخ‌داده در فضای دیپلماسی و داخلی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

در این خصوص و دیگر محورهای مربوط به موضوعات داخلی شهرستان بروجرد گفت‌و‌گویی با سرهنگ محمد پاپی‌نژاد فرمانده سپاه شهرستان بروجرد ترتیب داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

تسنیم:به‌نظر شما چه میزان شعار هم‌دلی و هم‌زبانی در مجموعه کشور و در شهرستان بروجرد در سالی که گذشت، نمایان بوده است؟

پاپی نژاد: آنچه از فرمایشات مقام معظم رهبری در نام‌گذاری امسال برداشت می‌شود این است که مسئولان نظام بتوانند در چارچوب شرع و قانون و منویات معظم له روی تقویت مشترکات خود کارکرده و نقاط اختلاف‌نظر را با هم‌دلی و هم‌زبانی کاهش داده تا در این عرصه به نقاط مشترک بیشتری دست یابند.

در حقیقت نباید کاری کرد که دشمنان نظام احساس کنند که فضای جامعه دوقطبی است و مسئولان نیز باید تلاش کنند که در جامعه فضای دوقطبی به وجود نیاید اما این امر به‌منزله این نیست که روی مشکلات و موانع کارنکرده و تلاش در راستای رفع موانع و مشکلات پیش رو که سبب دلسردی مردم می‌شود را از یاد ببریم.

در سطح کلان مسئولان رده‌بالای نظام باید تلاش کنند که نهایت همکاری و صمیمیت را در پیشبرد اهداف انقلاب داشته و کاری نکنند که دشمنان نظام احساس کنند که اختلافی در میان مسئولان وجود دارد و تلاش کنند که روحیه دینی و انقلابی خود را بیشتر کنند.

در سطح شهرستان بروجرد نیز سپاه به‌عنوان حافظ دستاوردهای انقلاب در راستای همراهی با مسئولان و خدمتگزارانی که صادقانه خدمت می‌کنند، تلاش کرده به‌گونه‌ای که هرکجا مشاهده‌شده مسئولی از چارچوب خواستگاه انقلاب پا کج گذاشته تذکر داده و برای خدمت‌رسانی بهتر نقاط ضعف را برشمرده و نقاط قوت برجسته شده است.

تسنیم: در حوزه سیاست خارجه مهم‌ترین موفقیت جمهوری اسلامی ایران در سالی که گذشت چه بوده است؟

پاپی نژاد: اینکه به جهانیان ثابت شد ما دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و دنیا هم حقوق هسته‌ای ایران را به رسمیت شناخت.

تسنیم:مهم‌ترین مشکل مدیریتی شهرستان بروجرد در عدم وجود هم‌دلی و هم‌زبانی در میان مسئولان چیست؟

پاپی نژاد: اعتقاد ما این است که شایسته‌سالاری باید اولویت نخست انتصاب مسئولان باشد کسانی که دارای تقوا و تخصص هستند در پست‌های مدیریتی به کار گمارده شوند و مدیران کل استان افراد را بدون دخالت و سفارش دیگران منصوب کنند.

مشکلی که ما در شهرستان داریم متأسفانه این است که برخی افراد در عزل و نصب‌ها دخالت کرده و در این زمینه گزینشی عمل می‌شود و ملاک انتخاب مدیران نه‌تنها تخصص و تقوا نبوده بلکه همراهی آن‌ها با افرادی خاص است.

انتخاب مدیران به این شیوه ضرباتی به ساختار مدیریتی شهرستان بروجرد از گذشته تاکنون وارد ساخته و این امر موجبات نارضایتی عمومی از برخی ادارات را به وجود آورده است.

بنابراین توصیه من به مسئولان در سطح استان لرستان این است که در شهرستان بروجرد بدون دخالت افراد خاص مسئولان را منصوب کرده و اجازه ندهند کسانی خارج از حیطه کاری خود در امر عزل و نصب‌ها دخالت کنند.

تسنیم: نحوه نظارت سپاه و بسیج بر عملکرد مؤسسات آموزش عالی و ممانعت از تزریق افکار ضد دینی و انقلابی به دانشجویان این مراکز توسط برخی اساتید چگونه است؟ 

پاپی نژاد: پایگاه‌های مقاومت بسیج دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها و در تمام مراکز آموزش عالی مشغول به انجام فعالیت‌های فرهنگی، انقلابی و مذهبی هستند و اقدامات قابل قبولی در زمینه فرهنگ‌سازی دینی و انقلابی در قالب برگزاری اردوهای راهیان نور، یادواره‌های شهدا و برنامه‌های فرهنگی- مذهبی دیگر انجام داده است.

جامعه نیاز به مراکز آموزش عالی برای تربیت نیرو در تراز انقلاب اسلامی دارد اما در حال حاضر برخی افراد متولی امور دانشگاهی شده‌اند که صلاحیت لازم در این زمینه را نداشته و غالباً دا
نشگاه‌ها توسط افرادی که سرمایه‌دار بوده و خود فاقد تحصیلات دانشگاهی هستند مدیریت می‌شوند و همواره بر نحوه عملکرد این مرکز آموزش عالی انتقاداتی وارد بوده و انتقال داده‌ایم اما انتظار می‌رود متولیان امر نظارت بیشتری بر نحوه اعطای این‌گونه مجوزها اعمال کنند.

تسنیم:به چه میزان ظرفیت و استعداد نیروهای بسیج در طرح‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان بروجرد به کار گرفته‌شده؟ آیا صرف برگزاری نشست‌های حلقات صالحین در پایگاه‌های مقاومت می‌تواند کارآمدی خاصی برای شرکت‌کنندگان داشته باشد؟

پاپی نژاد: وظیفه بسیج تعمیق معنویت و تربیت نیرو در تراز جمهوری اسلامی است غالب افرادی که در فعالیت‌های بسیج شرکت می‌کنند افرادی هستند که در آینده در مشاغل مختلف نقش‌آفرینی کرده و جذب نهادها وادارات مختلف می‌شوند.

این افراد در حلقات صالحین با احکام و منش اسلامی آشنا شده و در اصول اعتقادات قوی می‌شوند و برای انجام امور مختلف در جامعه نقش خود را به‌خوبی ایفا می‌کنند.

در حوزه اقتصاد مقاومتی اقدامات بسیاری در شهرستان بروجرد انجام‌شده راه‌اندازی بهترین کارگاه پرورش مرغ بومی- محلی و بوقلمون توسط یکی از بانوان در روستا، ارائه آموزش‌های هنری به بیش از ۳۰ تن از بانوان بد سرپرست یا سرپرست خانوار و تهیه دار قالی برای آن‌ها و راه‌اندازی کارگاه‌های مختلفی در راستای تولید و پرورش قارچ و مرغ توسط برادران بسیجی ازجمله‌ این فعالیت‌ها محسوب می‌شود.

در بخش اقتصاد مقاومتی سپاه توانسته است جلوتر از دیگر ادارات و نهادها حرکت کرده و حرف اول را بزند البته این امر به معنای وصول به حد ایده‌آل و توقف در آن نیست.

حلقات صالحین می‌توانند در تربیت نیرو در تراز جمهوری اسلامی نقش‌آفرین باشند در این راستا طرحی تحت عنوان گردشگری تعالی‌بخش در حال پیگیری است که اجرای آن نیاز به همکاری و همدلی مسئولان شهرستان داشته که تاکنون تا همکاری در این زمینه نداشته‌اند.

تسنیم: بسیج چه اقدامات تشویقی و ترویجی در راستای تسهیل در امر ازدواج جوانان انجام داده است؟

پاپی نژاد: بخشی از این کار به فرهنگ‌سازی در این زمینه مرتبط می‌شود که این اقدام در دستور کار حلقات صالحین قرارگرفته همچنین جلساتی تحت عنوان ازدواج آسان در ستاد ناحیه برگزارشده و تلاش می‌شود ازدواج‌ها آسان در میان جوانان و خانواده‌های آن‌ها فرهنگ‌سازی شود چراکه در حال حاضر سختگیری‌های بی‌جا در امر ازدواج توسط خانواده‌ها در جامعه رو به گسترش است.

اعطای تسهیلات خوداشتغالی در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی به متقاضیان از دیگر اقدامات ترویجی سپاه ناحیه در راستای تسهیل در امر ازدواج است.

گفت‌وگو از الهام شاهدپور

عکس از حمیده ساعت‌چی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

    Sorry, no posts matched your criteria.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب