رهنمودهای مقام معظم رهبری اولویت نخست مسئولان کشور قرار گیرد

0 1

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در دزفول اظهار داشت: توجه به اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در تمامی عرصه‌ها و محور‌ها اولویت نخست مسئولان کشور برای رشد و تعالی ایران اسلامی باشد.

وی افزود: مردم ایران اسلامی همواره و در طول تاریخ به معنویت و رشد بستر آن توجه ویژه داشته‌اند و آن را جدی گرفته‌اند و از هیچ تلاشی در این عرصه دریغ نکرده‌اند.

استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: نباید کار فرهنگی به‌روی زمین بماند و همه باید نسبت به آن توجه داشته باشند تا شاهد رشد و گسترش حرکت معنوی و فرهنگی در سطح جامعه باشیم.

وی گفت: جوانان باید در اجرای کار فرهنگی علاوه بر پیگیری مطالبه‌گر باشند و با جدیت به‌دنبال اجرای برنامه‌های فرهنگی با محورهای اسلامی و انقلابی به‌نحوی شایسته باشند.

پناهیان بیان کرد: اگر این جدیت صورت بگیرد تمام مشکلات حل می‌شود و شاهد گسترش بستر و ظرفیت کار فرهنگی در جامعه به‌نحوی مطلوب و مؤثر خواهیم بود.

وی افزود: جوانان در اجرای کار فرهنگی منتظر دولت نباشند، البته دولت باید به اجرای کار فرهنگی به‌عنوان یک اولویت توجه داشته باشد و برای اجرای آن اهتمام ورزد ولی در اجرای برنامه‌های فرهنگی نباید به دولت وابسته بود و به‌صورت خودجوش از ظرفیت‌های موجود استفاده کرد.

استاد حوزه و دانشگاه ابراز کرد: شهر دزفول دارای ظرفیت گسترده فرهنگی و معنوی بوده که از این ظرفیت می‌توان استفاده و شاخص‌های اسلامی و فرهنگی را تقویت کرد چرا که دزفول سال‌ها است نام نیک و پرافتخاری از خود در تاریخ و تقویم انقلاب و اسلام به یادگار گذاشته است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.