• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۲ | کد خبر : 17028
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدسبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، آیت الله سید احمد خاتمی در نشست تخصصی حیات طیبه با اشاره به اینکه این سال دارای این ویژگی است که آغاز و پایان آن مصادف با ولادت با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) است، اظهار داشت: امیدواریم سال ۹۵، به یمن وجود مبارک این بانوی بزرگوار، سالی خوب برای همه مسلمانان عالم و محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) باشد.

  آیت الله خاتمی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در اول سال ۹۵ در حرم مطهر رضوی، که به صراحت فرمودند، تا آمریکا آدم نشود ما با او هیچ رابطه ای برقرار نمی‌کنیم، تصریح کرد: از منظر ایشان، آمریکائی‌ها هیچ گاه خواهان رابطه با کشور ما به عنوان دو دولت مستقل نبوده است بلکه خواهان سلطه بوده و همواره روحیه استکباری دارد.

  وی افزود: آمریکائی‌ها می خواهند با زور خودشان را بر ما تحمیل کنند و این دنیا را مانند روستا و خودشان را کدخدای آن روستا می دانند. ما باید همواره با قدرت و با سلاح مقاومت شاخ آنها را بشکنیم.

  آیت الله خاتمی به عنصر تقوا، صبر و مقاومت در برابر دشمنان اشاره و عنوان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در این زمینه فرمایشات فراوانی دارند.ما می‌توانیم با سلاح صبر و ایمان نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کنیم.

  وی افزود: برخی فکر می‌کردند اگر تحریم‌ها برداشته شود، ایران گلستان می‌شود، کسانی که مسئله تحریم‌ها را خیلی بزرگ کردند و این تفکر اشتباه را در اذهان مردم جا انداختند که کشور ما از پا افتاده و با معظل بزرگی رو به رو بوده است، سخت در اشتباهند.ما از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در تحریم بودیم منتهی این مسئله فراز و نشیب داشت.

  عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: تفکر یک حکومت اسلامی این است که هیچگاه به دشمن نباید اعتماد کرد زیرا آنان برای رسیدن به خواسته‌های شوم خودشان از هیچ فسادی فروگذار نیستند و حاضرند هر کاری انجام دهند.

  وی با بیان اینکه یک حکومت دینی و انقلابی، معتقد است که حکومت غاصب صهیونیست هیچ مشروعیتی ندارد، اظهار داشت: کسانی که تفکر انقلابی دارند هیچگاه نگاه خوش بینانه به دشمن ندارند و همواره به خدا توکل می‌کنند. آنان، می‌دانند غرب و به ویژه آمریکا شمشیر کشیده‌اند و همواره آماده جنگند. زیرا نمی‌توانند در هیچ گوشه دنیا حکومت دینی را تحمل کنند.

  آیت الله خاتمی افزود: این تفکر غیر اسلامی و نادرست است که ما نباید هیچ کمکی به حکومت‌های در حال جنگ داشته باشیم و در این حوزه ها دخالت کنیم. در جایی که ما یک امت واحد هستیم و کمک به هم نوع از دستورات و سفارشات دینی ماست.

  وی با اشاره به اینکه سیستم دفاعی ما بازدارنده است، گفت: کشور ما سیستم دفاعی بسیار قوی دارد. اما جهت‌گیری ما تهاجم نیست ما قدرتمند نمی‌شویم که به سایر کشورها تجاوز کنیم. این استراتژی راهبردی ما است.

  عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، افزود: در ۵۰ سال اخیر آمریکا به ۲۵ کشور جهان به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم حمله نظامی کرده است. در کشورهای عراق و افغانستان مداخله کرده است. دلیل اینکه طی ۳۷ سال به کشورمان حمله نکرده است، این است که با سیستم اطلاعاتی دقیقشان متوجه این مسئله شده‌اند که قدرت دفاعی قوی داریم.

  وی افزود: ما ارباب‌پذیر و بله قربان‌گو نیستیم ما انقلاب کردیم که به دنیا بگوییم هیچ قدرت و کشوری نمی‌تواند بر ما سلطه کند. این حکومت در دست ما یک امانت است و شورای نگهبان امانتداران این حکومت هستند.

  آیت الله خاتمی با اشاره به فرمایشات امام راحل(ره) که تمام مقصد ما مکتب ماست افزود: منش ما منش انقلابی است و نباید از یاد ببریم که یک حکومت انقلابی هستیم.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل مصوبه،امضا نشده نقض شد/نرخ آژانس‌ها ۵۰درصد بالاتر از نرخ مصوب رئیس سازمان بورس : انتشار برون مرزی اوراق بدهی دولتی عکس/ سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی زلزله ۴٫۹ ریشتری در خراسان رضوی هدیه ویژه موسسه چاتم هاوس به دکتر ظریف درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند وام مسکن تنها ۲۰ درصد از قیمت یک خانه است آنچه سعد حریری را تسلیم حزب الله کرد! آغاز برداشت رسمی زعفران در کشور/ هرکیلو ۵۰۰ هزارتومان ارزان شد صمیمانه از روحانی می‌خواهم در انتخابات آتی شرکت نکند/ کسی که سه سال به انتقادات گوش نداده ظرف یک سال نیز کاری نخواهد کرد عکس/ «قاهان»، منطقه‌ای زیبا در قم مهم‌ترین وظیفه ناجا در انتخابات جمله ای زیبا در اینستاگرام احمد رضا عابد زاده+ اینستاپست