رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱ | کد خبر : 17138
 • با استقبال نواز شریف ، روحانی وارد پاکستان شد

  به گزارش وعده صادق حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور به دعوت رسمی رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر پاکستان، روز جمعه وارد اسلام‌آباد پایتخت پاکستان شد.

  رئیس‌جمهور در پایگاه هوایی نورخان از سوی نواز شریف نخست‌وزیر و جمعی از مقام‌های ارشد کابینه پاکستان مورد استقبال قرار گرفت.

  در مراسم استقبال در فرودگاه نورخان، همزمان با پایین آمدن رئیس جمهوری اسلامی ایران از پلکان هواپیما، ٢١ گلوله توپ به افتخار وی شلیک شد و ۲ کودک پاکستانی نیز به نمایندگی از مردم پاکستان، با اهدای یک دسته گل، ورود روحانی به کشورشان را خیرمقدم گفتند.

  مراسم استقبال رسمی از رئیس‌جمهوری همچنین قرار است در کاخ نخست‌وزیری پاکستان و پیش از آغاز مذاکرات خصوصی و امضای اسناد، انجام گیرد.

  دیدار روحانی از اسلام‌آباد که در پاسخ به سفر سال گذشته نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان به تهران انجام می‌گیرد، فصل نوینی را در روابط ایران و پاکستان به ویژه در حوزه اقتصادی می‌گشاید.

  سند راهبردی همکاری تجاری ۵ ساله ایران و پاکستان نیز قرار است در جریان این دیدار، نهایی و امضا شود.

  توسعه و تعمیق روابط دو جانبه به ویژه در حوزه اقتصادی، تبادل‌نظر در زمینه مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی و رایزنی درباره اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی با هدف وحدت هر چه بیشتر جهان اسلام، از جمله اهداف سفر ۲ روزه رئیس جمهوری اسلامی ایران به پاکستان است.

  روحانی را در این سفر وزرای امور خارجه، کشور، نفت، صنعت، نیرو و بهداشت و همچنین رئیس کل بانک مرکزی و استاندار سیستان و بلوچستان همراهی می‌کنند.

  امضای چندین سند و یادداشت تفاهم در حوزه‌های اقتصادی، علمی و فرهنگی، رسانه‌ای و بهداشتی و پزشکی، در برنامه کاری رئیس‌جمهور و هیأت همراه قرار دارد.

  همچنین اعضای اتاق‌های بازرگانی ایران و پاکستان نیز طی این سفر در همایش مشترکی، راهکارهای توسعه همکاری بخش‌های خصوصی را بررسی و قراردادهایی نیز امضاء می‌کنند.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار