عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری ضامن سامان‌بخشی اقتصادی کشور است

0 1

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم ازیاسوج، حجت‌الاسلام سیدعلی‌اصغر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان کهگیلویه‌وبویراحمد ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا‌(س) اظهار داشت: آن حضرت بانوی دو عالم و بهترین الگو و سرمشق برای مسلمانان به‌ویژه زنان و دختران مسلمان است.

وی روز زن و مادر را به همه زنان و مادران استان کهگیلویه‌وبویراحمد تبریک گفت و افزود: باید در همه شئونات زندگی طبق سیره و روش حضرت زهرا(س) عمل شود.

حسینی با بیان اینکه امسال ولادت امام خمینی(ره) مصادف با ولادت حضرت زهرا(س) در روز ۱۱ فروردین است، تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران با تحمل سختی‌ها و تبعیدهای فراوان ملت ایران را در طول سال‌های زیادی رهبری کرد و انقلاب را به پیروزی رساند، از این رو حق بزرگی بر گردن این ملت دارد.

وی به ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران اشاره داشت و عنوان کرد: در چنین روزی حکومت الهی و اسلامی در کشور برقرار شد و به فرموده امام خمینی(ره) ۱۲ فروردین روز عید ملی و مذهبی ملت ایران است و باید همواره زنده نگه داشته شود.

امام جمعه یاسوج با تبریک عید نوروز به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: عید نوروز عید باستانی ملت ایران است و آداب و رسوم زیادی شامل دید و بازدیدها، صله‌رحم و رفع کدورت‌ها در این عید انجام می‌شود.

حسینی به بیانات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جدید اشاره داشت و اظهار کرد: رهبر انقلاب در پیام نوروزی خود مطالب بسیار مهمی را بیان کرد که مسئولان و مردم باید برای اجرای آنها تلاش کنند.

وی مهم‌ترین نکته در بیانات رهبری را شعار سال جدید یعنی «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» دانست و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نخستین بار در سال ۸۹ بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرد و از آن زمان تاکنون بر این شعار تأکید دارد.

امام جمعه یاسوج افزود: بخش دوم شعار امسال یعنی «اقدام و عمل» مفهوم بسیار گسترده‌ای دارد و به این معناست که اقتصاد مقاومتی تنها با اقدام و عمل محقق می‌شود و با حرف و شعار به نتیجه‌ای نمی‌رسد.

حسینی ابراز کرد: در صورتیکه شعار امسال به صورت کامل در کشور اجرا شود آثار و نتایج مهمی در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه نکته مهم دیگر در پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب مسئله برجام بود، گفت: آمریکا در حالی با ملت و کشور ایران سر سازش ندارد که مسئله برجام در حال اجرایی‌شدن است.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه آمریکا قصد دارد تحریم‌های جدیدی علیه ایران اجرا کند، تصریح کرد: مخصوصا کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا مسئله برجام را منتفی دانسته و توان دفاعی و موشکی ایران را مورد هجمه قرار داده‌اند.

حسینی با تأکید بر اینکه برخورداری از توان موشکی برای دفاع از مرز و بوم و کیان کشور حق مسلم ایران است، گفت: با هیچ کشوری در این زمینه مذاکره نخواهد شد و همانگونه که انرژی هسته‌ای حق مسلم ایران بود ملت ایران از این حق مسلم خود یعنی توان موشکی نیز دفاع خواهند کرد.

وی از حزب‌الله لبنان به‌عنوان آبروی مسلمانان و کشورهای عربی نام برد و بیان کرد: حزب‌الله همواره مقابل اسرائیل ایستاده، اما آل‌سعود که خود حدود یک سال است به خاک یمن تجاوز کرده تلاش می‌کند حزب‌الله را تروریست معرفی کند.

امام جمعه یاسوج گفت: آمریکا در حالی خود را طرفدار حقوق بشر می‌داند که از یک سو به‌وجودآورده گروهک تروریستی داعش است و از سوی دیگر در کشورهای مسلمان مانند عراق، افغانستان و سوریه جنایت می‌کند، بنابراین این ادعای آمریکا ادعایی بی‌پایه و اساس است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.