• تاریخ انتشار: جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱ | کد خبر : 17182
 • رضا نجابت دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به مطرح شدن شعار سال توسط مقام معظم رهبری، اظهارداشت: متاسفانه طی سالیان گذشته مسئولان همواره از مفهوم اقتصاد مقاومتی در جهت اغراض سیاسی خود استفاده نمایشی کرده‌اند و در راه اجرایی شدن این گفتمان تقریباً گام موثر برداشته نشده است.
  وی افزود: مقام معظم رهبری سال جاری را سال «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» نامیده‌اند و این بدین معنی است که صحبت در این رابطه زیاد شده و اکنون وقت کار و تلاش جهادی در راستای اقتصاد مقامتی است.

  نجابت در ادامه با اشاره به نگرانی‌هایی که در رابطه با برجام وجود دارد، تصریح کرد: برجام نقاط مثبت و منفی گوناگونی را با خود به همراه داشته است اما این قرارداد که با جنجال بسیار منعقد شده تا کنون دستاورد ملموسی بر سر سفره مردم نداشته است.

  وی تاکید کرد: مسئولینی که مخالفین خود را بزدل و بی شناسنامه خطاب می‌کنند و به گونه‌ای وانمود می‌کنند که گویی برجام، فتح الفتوح است برای مردم فواید برجام را به صورت واقعی و نه شعاری توضیح دهند.

  این فعال دانشجویی یادآور شد: این چه فتح الفتوحی است که نه جلوی رکود را گرفته و نه توانسته است مانع رشد تورم شود؟!

  دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: زمانی که دستاوردهای برجام ۱ برای مردم به صورت ملموس حس شود حتماً خود مردم ارائه دهنده پیشنهاد برای برجام ۲ و ۳ می‌شوند اما تاکنون که برجام ۱ نتوانسته تغییری در جیب مردم ایجاد کند.

  وی ادامه داد: کلید حل مشکلات کشور نه در خارج کشور بلکه در داخل کشور و اصلاح ساختارهای اقتصادی و توجه به کار و سرمایه ایرانی در داخل است.

  نجابت ادامه داد: متاسفانه برخی افراد در داخل کشور به استکبار جهانی اعتماد دارند حال آنکه خلف وعده آمریکا در قضایای گوناگون و از جمله برجام بر همگان عیان گشته است.

  وی در خاتمه گفت: متاسفانه برخی خود را دلخوش به خروس قندی برجام کرده و چشم بر کینه توزی‌های ایالات متحده نسبت به ملت ایران بسته‌اند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد نمایشگاه صنعتی ایران ، روسیه و ارمنستان