عبدالملک الحوثی: رژیم سعودی در این جنگ پیروز نخواهد شد

0 1

به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، همزمان با اولین سالگرد تجاوز نظامی رژیم سعودی و متحدانش به کشور عربی فقیر یمن، عبدالملک الحوثی رهبر جنبش مردمی انصارالله درباره آن سخنرانی می‌کند.

مهمترین محورهای سخنان عبدالملک الحوثی به مناسبت اولین سالگرد جنگ اعراب علیه یمن

وی در ابتدای سخنان خود تاکید کرد رژیم سعودی مراعات حق همسایگی را نکرد و این همسایه متجاوز به ناحق به همسایه خود(یمن) حمله کرد.

الحوثی از مواضع ملت‌ها و گروه‌ها و نیروهایی که در این جنگ ظالمانه در کنار ملت یمن قرار گرفتند و از آنها حمایت کردند، تقدیر کرد، وی در این زمینه به طور ویژه از سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله به خاطر حمایت مستمر از ملت یمن تقدیر و تشکر کرد.

ائتلاف تجاوز علیه یمن به کشتار دسته جمعی غیرنظامیان و ویران کردن زیرساخت‌های کشورمان تحت پوشش شورای امنیت و سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی روی آورد.

متجاوزان تمام شرایط را برای این تجاوز فراهم کردند و تمام محدودیت‌های حقوقی و اخلاقی هم برچیده شد به طوری که جنایات کشتار دسته جمعی به یک اقدام عادی تبدیل شد.

حمایت قاطعانه و قدرتمند از ملت یمن از سوی انسان‌های صادقی صورت گرفت که این راه را انتخاب کردند که آزاده و صادق و شجاع باشند، همانطور که با رژیم اسرائیل مقابله کردند آن هم در زمانی که اعراب آنها را تنها گذاشتند،‌این انسان‌های صادق و شجاع، رزمندگان حزب الله هستند.

کسانی که ادعا می‌کردند می‌خواهند به ملت یمن کمک کنند، سلاح‌های ویرانگر و کُشنده آمریکایی را برای کشتار آنها مورد استفاده قرار  داده‌اند.

رژیم سعودی برای تجزیه کشور ما فعالیت می‌کند و مناطقی از کشورمان را به القاعده و بلک واتر(شرکت امنیتی آمریکایی که مزدورانش را به درخواست آل سعود و با دریافت دلارهای این رژیم برای کشتار مردم یمن به این کشور اعزام کرده است)

رژیم سعودی در راستای فتنه‌افکنی میان مردم یمن و شعله‌ور کردن آتش اختلافات و تسویه حساب در یمن عمل کرده است.

ادامه دارد…

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.