نظام به انقلابیون قدیمی که واداده‌اند دل‌خوش نکرده است

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از  خبرگزاری فارس از جهرم، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر با اشاره به میلاد مسعود حضرت فاطمه (س) و امام خمینی (ره) و روز جمهوری اسلامی این ایام را تبریک گفت و اظهار داشت: حضرت فاطمه (س) بزرگ‌ترین حافظ نظام اسلامی بوده‌اند که باید الگوی شیعه در حفظ نظام قرار گیرد و امروز دشمنان اسلام در حال تلاش برای نابودی دستاوردهای ۳۷ ساله انقلاب اسلامی هستند و می‌خواهند با پروژه نفوذ ظاهر اسلام را حفظ اما واقعیت دین را از بین ببرند.

وی گفت: امروز ایستادگی پای انقلاب اسلامی و حفظ نظام در چارچوب‌های اصیل خود یعنی مقابله بانفوذ دشمن که ملت ما بیش از ۳۷ سال این کار را به‌خوبی انجام داده است و با توکل بر خدا این انقلاب را به دست صاحب اصلی آن یعنی مهدی فاطمه (عج) خواهد رساند.

دژکام در مورد اهمیت حجاب و الگو گرفتن زنان شیعه از حضرت فاطمه در این امر نیز گفت: برترین حجاب نزد شیعه به‌یقین چادر است و هیچ پوششی بهتر از آن برای زن مسلمان وجود ندارد و باید سعی کنیم در جامعه اسلامی این نوع پوشش اسلامی تبلیغ شود همان‌گونه که برخی در حال تبلیغ برای ترک چادر و پوشش اسلامی هستند و خیران نیز در خرید چادر و هدیه دادن آن به دختران جامعه پیشگام باشند.

خطیب نماز جمعه جهرم در مورد سخنان اخیر مقام معظم رهبری در حرم رضوی نیز بیان داشت: رهبری محور و فعالیت جامعه را در سال جدید دوباره حول مسائل اقتصاد مقاومتی قرار دادند با این تفاوت که به دنبال اقدام و عمل از سوی مسئولان و مردم هستند و امید می‌رود مسئولان در پایان سال بتوانند گزارشی از اقدامات به عمل آمده خود داشته باشند.

وی افزود: همان‌گونه که رهبری اشاره فرمودند «کار فقط با دادن بخشنامه جلو نمی‌رود و باید بر روی زمین اقدام عملی دیده شود.»

دژکام گفت: برجام یک و دو و سه یعنی کوتاه آمدن از همه‌چیز و چرا آقایان متوجه نیستند ما سال ۳۲ از آمریکایی‌ها زخمی خورده‌ایم که تا سال ۵۷ درگیر آن بوده‌ایم و آن تجربه برای ملت ایران بس است.

وی با انتقاد شدید از برخی انقلابیون قدیمی که به‌مرور زمان واداده‌اند و کوتاه آمده‌اند افزود: این افراد که سال‌ها خورده‌اند و برده‌اند و دیگر توان حرکت ندارند پای انقلاب نخواهند ایستاد و همگان بدانند ما به آن‌ها دل‌خوش نکرده‌ایم.

دژکام در پایان عمل به ۱۰ پیشنهاد رهبری در ابتدای سال را راه‌گشای کشور عنوان کرد و اظهار داشت: مبارزه با فساد و نگاه به توانمندی‌های داخلی باید سرلوحه اقدامات مسئولان کشور قرار گیرد و باید همگان کمک کنند تا کسی که می‌خواهد مجوزی بگیرد و کاری راه بیندازد در سریع‌ترین زمان ممکن بتواند نه اینکه با کارشکنی و گرفتن رشوه جلو کار او را بگیرند که این همان نابودی اقتصاد است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.