• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۲ | کد خبر : 17429
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از لنده، سید کامل تقوی‌نژاد عصر امروز در جمع نخبگان و همایش توسعه شهرستان لنده با اشاره به وضعیت کشور گفت: آشنایی مردم با مبانی توسعه قدم بسیار مهم و اساسی برای توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای است.

  وی افزود: شهرستان لنده دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل خوبی است که باید در سال جدید با اتکای به خداوند و تلاش و جدیت و الگوگیری از سیره معصومان(ع) به خصوص حضرت فاطمه(س) در مسیر توسعه و پیشرفت این شهرستان گام برداشت.

  معاون وزیر اقتصاد و دارایی در ادامه تصریح کرد: دولتمردان تدبیر و امید برای سربلندی و عزت ملت ایران در مذاکرات ژنو مجاهدت‌های فراوانی داشته‌اند.

  تقوی‌نژاد افزود: تلاش‌ آنها ما را به یاد عملیات غرورآفرین والفجر ۸ و مجاهدت رزمندگان و پاسداران و بسیجیان و ارتشیان در دفاع از کیان و مملکت اسلامی می‌انداخت.

  وی عنوان کرد: هم‌اکنون در شرایط پساتحریم قرار داریم باید از آن به نحو مطلوب استفاده کنیم.

  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: استفاده از پساتحریم یعنی استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود در کشور چرا که باید بدانیم دنیا امروز مشتاق برقراری ارتباط با ایران بوده چرا که ما یک کشور در حال توسعه هستیم و در زمینه‌های مختلف توانستیم به جایگاه‌ خوبی در عرصه جهانی دست یابیم.

  تقوی‌نژاد افزود: شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی کشور یعنی توجه به ظرفیت اقتصاد مقاومتی و رسیدن به خودباوری مد نظر مقام معظم رهبری از مهمترین اولویت‌های بحث توسعه بوده که باید با جدیت پیگیری شود.

  وی تأکید کرد: با توصیه مقام معظم رهبری و شعار سال نباید شعاری برخورد کرد بلکه باید در مرحله اقدام و عمل با جدیت و توان و استفاده از خودباوری در مسیر توسعه و پیشرفت حرکت کنیم.

  معاون وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مردم طبقه متوسطه جامعه زندگی می‌کنند گفت: استان‌های زاگرس نشین در گذشته کلاه بزرگی بر سرشان رفته چراکه بحث آمایش سرزمین در استان‌های به خوبی انجام نشده و عمدتاً با نگاه دامداری و کشاورزی به آنها توجه می‌شود نه نگاه صنعتی.

  تقوی‌نژاد یادآور شد: یکی از اقدامات جدی که مسئولان استان کهگیلویه و بویر احمد و استان‌های زاگرس نشین باید با جدیت پیگیری کنند بحث تغییر نگاه و آمایش از کشاورزی و دامداری به صنعتی با رویکرد عدم استفاده توسط سایر استان‌های کشور می‌باشد یعنی دیگر استان‌ها با این صنعت شناخته نشده باشند.

  وی به موضوع توسعه شهرستانی لنده اشاره و گفت: توسعه یک اقدام همه جانبه است و میزان آزادی رسانه و احزاب، میزان حضور و مشارکت مردم و توانایی اقتصادی و صنعتی نیز برخی از شاخصه‌های آن هستند.

  تقوی‌نژاد افزود: شهرستان لنده پتانسیل لازم در حوزه صنعت و معدن و گردشگری و … را دارد.

  وی یادآور شد: اگر سرمایه‌گذاری به منطقه می‌آید باید با نگاهی بلند و ذهنیتی درست به او نگاه شود تا از ظرفیتش بتوانیم حداکثر استفاده را ببریم.

  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: بهره برداری از معادن فسفات و بوکسیت در شهرستان به همراه توزیع عادلانه ثروت و منابع انسانی استان گام مهم و اساسی برای توسعه شهرستان‌های نوپا بوده که مسئولان باید در شاخصه‌های توزیع اعتبارات آن را مد نظر داشته باشند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار