رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹ | کد خبر : 17496
 • مردم صدور الحاقیه افزایش دیه بیمه شخص ثالث را جدی بگیرند

  به گزارش وعده صادق در ماه های حرام نرخ دیه در بیمه شخص ثالث افزایش می یابد و طبق نرخ بیمه مصوب محاسبه می شود.

  مطابق با ماده ۲۹۹ مجازات اسلامی، ماه های حرام هجری قمری در سال ۱۳۹۵ به ترتیب عبارت است از: رجب (بیست و یکم فروردین تا هجدهم اردیبهشت)، ذی القعده (چهاردهم مرداد تا دوازدهم شهریور)، ذی الحجه (سیزدهم شهریور تا یازدهم مهر) و محرم (دوازدهم مهر تا دهم آبان).

  بر پایه مصوبه بیمه مرکزی، نرخ حق بیمه شخص ثالث در سال ۱۳۹۵ ۱۵ درصد یافت؛ به طوری که امسال دیه هر فرد در ماه عادی یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال است که در ماه های حرام به دو میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال افزایش می یابد.

  به گزارش انجمن صنفی شرکت های نمایندگی بیمه ایران، دبیر انجمن صنفی شرکت های خدمات بیمه ای بیمه ایران تاکید کرد همه بیمه شدگان شخص ثالث اتومبیل باید نسبت به خرید الحاقیه افزایش دیه اقدام کنند تا در زمان بروز حوادث جانی، عهده دار بخشی از خسارت دیه نشوند.

  «سعید وصال» تاکید کرد امسال الحاقیه های افزایش دیه بیمه شخص ثالث رایگان نخواهد بود.

  وی گفت: برخلاف سال ۱۳۹۴ که شرکت های بیمه به اعمال افزایش دیه بدون دریافت حق بیمه اضافی موظف شدند امسال بنا بر تناسب افزایش دیه باید حق بیمه پرداخت شود.

  وصال افزود: به سبب آمار بالای کشته شدگان ناشی از حوادث رانندگی در کشور، اهمیت بیمه شخص ثالث و توجه به کامل بودن پوشش های آن، بیش از پیش نمود می یابد.

  وصال از نرخ شکنی غیرفنی و اعمال غیرقانونی تخفیف یا حتی کم فروشی تعهد سرنشین خودرو در برخی شرکت های بیمه ای انتقاد کرد و اعمال نرخ های یکسان اعلام شده از سوی بیمه مرکزی در سال ۱۳۹۵ را سبب از بین رفتن رقابت ناسالم و ارائه کردن خدماتی مانند فروش اقساطی بیمه نامه شخص ثالث و پرداخت بموقع خسارات دانست.

  منبع : ایلنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار