• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴ | کد خبر : 17498
 • در دیدار سفیر ایران عنوان شد

  تأکید معاون شورای فدراسیون روسیه بر تعمیق همه جانبه مناسبات تهران – مسکو

  معاون شورای فدراسیون روسیه در دیدار سفیر ایران در مسکو بر تعمیق همه جانبه مناسبات ۲ کشور تأکید کرد.

  به گزارش وعده صادق مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با الیاس اوماخانوف معاون شورای فدراسیون روسیه دیدار و در مورد همکاری‌های دو کشور به ویژه در امور پارلمانی گفت‌وگو کرد.

  اوماخانوف در این دیدار با اشاره به گسترش همه جانبه روابط جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، تعمیق هر چه بیشتر همکاری‌های پارلمانی بین دو کشور را خواستار شد و برنامه ریزی برای افزایش رایزنی‌های روسا و نمایندگان شورای فدراسیون با رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را مثبت ارزیابی کرد.

  معاون شورای فدراسیون روسیه همکاری‌های مناطق و استان‌های مختلف ایران و روسیه را با اهمیت و در جهت گسترش روابط دو کشور توصیف و از افزایش ارتباط بین روسای مناطق و استان‌های ایران و روسیه طی دو سال گذشته ابراز خرسندی کرد.

  مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز با برشمردن مهمترین دستاوردهای سیاسی، اقتصادی روابط دو کشور و تحرک جدی در همه سطوح، ابراز امیدواری کرد با تداوم حمایت مجالس جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، مناسبات دوجانبه بیش از گذشته توسعه یابد.

  سنایی همکاری‌های منطقه‌ای ایران و روسیه را از جنبه‌های مهم روابط دو کشور ارزیابی کرد که با هدف کمک به حفظ و تقویت صلح و ثبات منطقه‌ای صورت می گیرد و وارد مراحل نوینی شده است.

  وی روند تحولات منطقه‌ای و جهانی را پرشتاب و نقش ایران و روسیه را در این فرآیند، با اهمیت و تاثیرگذار خواند.

   

  منبع : فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار