رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵ | کد خبر : 17504
 • رأی الیوم:

  «اسد»یا «الجبیر» کدام یک ؟

  سرمقاله روزنامه «رای الیوم» چاپ لندن، با بررسی تحولات اخیر منطقه به جهان عرب، سکوت وزیر خارجه عربستان درباره کناره‌گیری «اسد» را با برکناری احتمالی خودش از وزارت خارجه عربستان مرتبط دانست.

  به گزارش وعده صادق «عبدالباری عطوان» در یادداشتی در روزنامه «رأی الیوم» چاپ لندن نوشت: اگر بخواهیم وضعیت سوریه را در یک جمله بیان کنیم، باید بگوییم که روسیه و آمریکا به توافق رسیده‌اند که برای مقابله با گروه‌های تندرو و افراطی به‌ ویژه داعش و النصره، به ارتش سوریه «نیاز مبرم» دارند.

  در ادامه این یادداشت آمده است: مخالفان سوری باید این حقیقت را بپذیرند که حامیانشان به تدریج از حمایت خود دست برداشته و آنها را رها کرده‌اند. نخست، ترکیه که تروریسم تا عمق پایتخت اقتصادی آن نفوذ کرده و صنعت گردشگری ۳۶ میلیارد دلاری آن را به نابودی کشانده، سپس قطر که ترجیح داده در سایه قرار گیرد و ماجراجویی در سوریه را رها کند و دست آخر هم عربستان که از یک سو در جنگ یمن گیر افتاده و از طرف دیگر، اوباما این کشور را به حمایت از تروریسم متهم کرده و دشمن سنتی عربستان یعنی ایران را از این اتهام مبرا دانسته و برای «صلح سرد» با ایران تلاش می‌کند.

  پایگاه خبری شبکه «العالم» با ترجمه این یادداشت، به قلم تحلیلگر مشهور عرب نوشت: شاید همۀ این دلایل و دلایل دیگری که از آن بی خبریم، باعث شده که عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان از اظهارات آتشین خود درباره ضرورت برکناری فوری بشار اسد از طریق جنگ یا گفت‌وگو، عقب‌نشینی کند، به ویژه آن که حالا شایعاتی درباره ایجاد تغییرات در کابینه عربستان به گوش می رسد، تغییراتی که ممکن است الجبیر هم یکی از قربانیان آن باشد. الله اعلم!

  منبع : فارس

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار