• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۸ | کد خبر : 17515
 • پاسخ انصاری درباره تحریم های جدید امریکا:

  ظاهرا این تحریم ها نقض برجام نیست.

  معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: تحریم‌های جدید آمریکا نقض برجام نیست.

  به گزارش وعده صادق مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه مراسم ختم والده همسر رئیس جمهور در جمع خبرنگاران درباره پیگیری های دولت در سال جدید برای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵ اظهار کرد: خوشبختانه دولت نسبت به تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از ابتدای استقرار توجه داشته و این سیاست ها جزء برنامه های اقتصادی دولت تدبیر وامید بوده است
  .
  وی افزود: بنده به دلیل اینکه در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز عضو کمیسیون بررسی این سیاست ها بوده ام پیگیری های جدی را در مجمع  تشخیص مصلحت از ابتدا درباره سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی داشده ایم که این موضوع نیز در حال حاضر با توجه به اینکه عضو ستاد اقتصادی دولت یازدهم هستم به شکل جدی تری درحال پیگیری است.

  انصاری تصریح کرد: دولت بسته جامعی را برای  اجرایی کردن تک تک محورهای دهگانه مد نظر رهبری آماده کرده است.

  معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به صحبت های دیروز رئیس جمهور در جلسه هیات دولت خاطر نشان کرد: رئیس جمهور در جلسه دیروز تأکید کرد که بدون فوت وقت همه دستگاه ها باید عملیات اجرایی خود را برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی انجام دهند.

  وی افزود: امروز بعد از ظهر هم نخستین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور معاون اول رئیس جمهور تشکیل میشود تا راههای تسریع در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را مورد بررسی قرار دهیم.

  انصاری تأکید کرد: سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مبتنی بر مبنای علمی و کارشناسی است به همین دلیل دولت قبلا در زمینه انجام بسیاری ازمحورهای این سیاست های اقدامات لازم را انجام داده است.

  معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: قرار شده است دستگاه های اجرایی گزارش جامعی را در زمینه تحقق سیاست  های اقتصاد مقاومتی در سال گذشته از طریق دستگاه های ذیربط به مردم اطلاع بدهند.

  وی خاطر نشان کرد: همچنین در رابطه با سیاست های اقتصاد مقاومتی دولت قرار شده است در حوزه هایی همچون کشاورزی، آب، گمرک، بانک و موضوعات علمی و فناوری به طور خاص وارد عمل شود.

  انصاری در پایان در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه آیا تحریم های جدید آمریکا نقض برجام است، تصریح کرد: در این رابطه از جهت حقوقی وزارت امور خارجه باید پاسخ دهند اما ظاهرا این تحریم ها نقض برجام نیست.

   

  منبع : میزان

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار