رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۴ | کد خبر : 17613
 • در ۵ سال گذشته چه تعداد نیرو به داعش پیوستند؟

  به گزارش وعده صادق به نقل از شبکه خبری سی‌سی‌تی‌وی،  یافت‌های گروه بررسی‌ های امنیتی – اطلاعاتی سوفان مستقر در نیورک نشان می‌ دهد که بیشترین عناصر پیوسته به گروه تروریستی داعش از کشور تونس هستند و تعداد ۶ هزار تونسی از جمله ۷۰۰ زن از این کشور به درخواست داعش برای پیوستن به این گروه  طی ۵ سال گذشته جواب مثبت داده‌اند‌.

  این تعداد تونسی تقریبا یک پنجم کل اعضای خارجی این گروه تروریستی را تشکیل می‌دهند.

  این گزارش می‌افزاید: عمده این تونسی‌ ها از سه مرکز جذب نیروی داعش شامل بنقردان ، بنزرت و شهر تونس به این گروه پیوسته‌اند.
  بنقردان در جنوب و بنزرت در شمال تونس پیشینه‌ای طولانی در پرورش تروریست‌های خارجی داشته و اخیرا اطراف شهر تونس پایتخت این کشور به یکی از مراکز اصلی جذب و به کارگیری تروریست‌ها برای داعش تبدیل شده است.
  این گزارش همچنین هشدار داه است که بازگشت تروریست های خارجی پیوسته به داعش به کشورهای خود تهدیدی اساسی برای ثبات این کشورها بویژه آنهایی که دارای وضع شکننده ای مانند تونس هستند، خواهد بود.
  گزارش گروه سوفان می افزاید: اکثر تروریست های خارجی پیوسته به داعش از کشورهای عربی واقع در خاورمیانه و منطقه مغرب عربی و شمال آفریقا هستند.
  در ماه اکتبر گذشته ارزیابی رسمی دولت مغرب از پیوستن ۱۲۰۰ نفر از این کشور به داعش حکایت داشت.

  این گزارش همچنین از پیوستن ۱۷۰ الجزایری و ۶۰۰ جنگجوی لیبیایی به داعش خبر می دهد.

  با توجه به افزایش حضور داعش در لیبی به نظر می رسد این کشور به مقصد تعداد بیشتری از تروریست های خارجی برای اعزام به نقاط دیگر و به مرکزی برای ترانزیت عناصر خارجی به سوریه و عراق تبدیل شده است.

  این گزارش می افزاید که هزاران نفر در کشورهای واقع در شمال آفریقا از جمله سودان ، سومالی و اریتره هم در جنگ سوریه حضور دارند.

  منبع: میزان

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار