• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۴ | کد خبر : 17613
 • به گزارش وعده صادق به نقل از شبکه خبری سی‌سی‌تی‌وی،  یافت‌های گروه بررسی‌ های امنیتی – اطلاعاتی سوفان مستقر در نیورک نشان می‌ دهد که بیشترین عناصر پیوسته به گروه تروریستی داعش از کشور تونس هستند و تعداد ۶ هزار تونسی از جمله ۷۰۰ زن از این کشور به درخواست داعش برای پیوستن به این گروه  طی ۵ سال گذشته جواب مثبت داده‌اند‌.

  این تعداد تونسی تقریبا یک پنجم کل اعضای خارجی این گروه تروریستی را تشکیل می‌دهند.

  این گزارش می‌افزاید: عمده این تونسی‌ ها از سه مرکز جذب نیروی داعش شامل بنقردان ، بنزرت و شهر تونس به این گروه پیوسته‌اند.
  بنقردان در جنوب و بنزرت در شمال تونس پیشینه‌ای طولانی در پرورش تروریست‌های خارجی داشته و اخیرا اطراف شهر تونس پایتخت این کشور به یکی از مراکز اصلی جذب و به کارگیری تروریست‌ها برای داعش تبدیل شده است.
  این گزارش همچنین هشدار داه است که بازگشت تروریست های خارجی پیوسته به داعش به کشورهای خود تهدیدی اساسی برای ثبات این کشورها بویژه آنهایی که دارای وضع شکننده ای مانند تونس هستند، خواهد بود.
  گزارش گروه سوفان می افزاید: اکثر تروریست های خارجی پیوسته به داعش از کشورهای عربی واقع در خاورمیانه و منطقه مغرب عربی و شمال آفریقا هستند.
  در ماه اکتبر گذشته ارزیابی رسمی دولت مغرب از پیوستن ۱۲۰۰ نفر از این کشور به داعش حکایت داشت.

  این گزارش همچنین از پیوستن ۱۷۰ الجزایری و ۶۰۰ جنگجوی لیبیایی به داعش خبر می دهد.

  با توجه به افزایش حضور داعش در لیبی به نظر می رسد این کشور به مقصد تعداد بیشتری از تروریست های خارجی برای اعزام به نقاط دیگر و به مرکزی برای ترانزیت عناصر خارجی به سوریه و عراق تبدیل شده است.

  این گزارش می افزاید که هزاران نفر در کشورهای واقع در شمال آفریقا از جمله سودان ، سومالی و اریتره هم در جنگ سوریه حضور دارند.

  منبع: میزان

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  جشنواره ای وحشتناک در تایلند/عاقبت حمل گاو در صندوق عقب ماشین/افزایش سرعت گوشی با "Clean Master" بعیدی نژاد: غربی ها هنوز درک خیلی واقعی از وضعیت منطقه ندارند کاریکاتور/ سقوط به دریای بی‌کران!!! رئوفیان با آیت‌الله موحدی‌کرمانی دیدار کرد/ معرفی نامزد جبهه ایستادگی در بهمن ماه اخبار دنیای سیاست تا این ساعت واکنش ایران به تصویب قطعنامه اتحادیه اروپا در عادی سازی روابط با تهران حجاب همسر رئیس جمهور فنلاند در ایران عکس/ برداشت انار از باغ های بجستان جلوگیری از ورود چهره‌های تنش‌زا به مراحل مختلف انتخابات خانه تکانی توییتر شروع شد باقر عزت بگوویچ: ایران می تواند از طریق بوسنی وارد بازار تجاری اروپا شود مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود جهانگیری: باید بدون اغماض به تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شود/ عادل‌آذر: از ۲۳ میلیارد حقوق نجومی تنها ۱۰ میلیارد برگشته است هیچ خطری همانند فساد نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی کند دکترین مقاومت ارزشمندترین سرمایه ماست/ ملت ایران جهت‌گیری ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی خود را با موضوعات فرعی تغییر نخواهد داد تولید پر فروش‌ترین داروی جهان در ایران مراسم استقبال رسمی روحانی از باقر عزت بگوویچ عکس/ بارش اولین برف پاییزی در اردبیل مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان