گردشگری، سیاسی نیست/ خارجی‌ها سفر نوروزی به ایران را به کل ایام سال ترجیح دادند

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرتضی رحمانی موحد ــ رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، اظهار داشت: امنیت و آرامشی که امروز در ایران اسلامی داریم شاخصی برجسته در میان دیگر کشورهای اسلامی است که سبب گسترش گردشگری حلال می‌شود و در این ارتباط هدفگذاری‌هایی برای بازارهای کشورهای مسلمان جهان صورت گرفته است.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اشاره به برنامه ششم توسعه و تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر توجه و ضرورت توسعه گردشگری، تصریح کرد: در متن صریح بندهای برنامه ششم توسعه به ۵برابر شدن گردشگران خارجی و سامان‌دهی این حوزه تأکید شده است.

به گزارش وعده صادق به نقل از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ــ رحمانی موحد گفت: نگاهی که باید به حوزه گردشگری داشت نگاهی بر پایه تعاملات مردمی در سطح بین المللی است و در این رابطه نباید گردشگری را یک مقوله سیاسی قلمداد کرد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: در دو سال اخیر و با اقداماتی که صورت گرفته در حوزه گردشگری خارجی شاهد رشد ۱۲درصدی آمار ورود گردشگران خارجی به ایران بودیم.

رحمانی خاطرنشان کرد: در نوروز امسال بخشی از گردشگران خارجی به ایران سفر کردند، این درحالی بود که اغلب گردشگران خارجی دیگر ایام سال را برای سفر به ایران انتخاب می‌کردند. با این حال و با تعاملاتی که صورت گرفته و افزایش شناخت، امسال گردشگران خارجی نوروز را برای زمان سفر خود به ایران برگزیدند.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.