همزمان با آتش‌بس در سوریه باید مذاکرات سیاسی شتاب بگیرد/ ضرورت ممانعت از پیوستن تروریست‌ها به جمع مذاکره‌کنندگان تحت عنوان معارضین

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از حوزه دولت خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، رؤسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری روسیه روز دوشنبه درباره مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.در این مکالمه تلفنی رئیس‌جمهوری روسیه گزارشی از آخرین تحولات سیاسی منطقه و مذاکرات روسیه و آمریکا در خصوص روند صلح در سوریه ارائه داد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی، با تشکر از تماس «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه، هماهنگی، همفکری و همراهی روسیه و ایران در روند تثبیت پایه‌های صلح و آرامش در سوریه را ضروری خواند و با اشاره به مواضع اصولی کشورمان، تصریح کرد: تنها مردم سوریه می‌توانند درباره سوریه و آینده نظام سیاسی این کشور تصمیم بگیرند.

رئیس‌جمهور همچنین بر ضرورت تداوم آتش‌بس در سوریه تأکید کرد و اظهارداشت: همزمان با آتش‌بس،‌ مذاکرات سیاسی باید شتاب بگیرد و توجه شود که این آتش‌بس و مذاکرات سیاسی، نباید در روند مبارزه بی امان با تروریست‌ها و گروه‌های تروریستی در سوریه خلل ایجاد کند.

حجت‌الاسلام روحانی با ابراز خرسندی از تحولات نظامی اخیر و آزادسازی شهر تاریخی تدمر که بیانگر تقویت توانمندی ارتش و مردم سوریه است، افزود: کنترل مرزها و جلوگیری از انتقال تسلیحات و عناصر تروریستی  به داخل سوریه و ممانعت از پیوستن تروریست‌ها به جمع مذاکره‌کنندگان تحت عنوان معارضین، ضرورتی غیرقابل انکار است.

روحانی در این گفت‌وگو با اشاره به روابط رو به رشد تهران – مسکو اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران از گسترش بیش از پیش روابط با فدراسیون روسیه استقبال می‌کند.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.