احزاب کردستان: تا دوهفته دیگر اسامی وزرای پیشنهادی خود را به بغداد ارائه می‌کنیم

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از مقامات سیاسی کرد اعلام کرد که گروه‌های سیاسی منطقه کردستان عراق، فهرست اسامی نامزدهای خود برای تشکیل کابینه جدید در کشور را تا دو هفته دیگر به «حیدر العبادی» نخست وزیر ارائه خواهند کرد.

شبکه المیادین در حالی این خبر را منتشر کرد که پیش از این، دفتر اطلاع‌رسانی نخست‌وزیری اعلام کرده که العبادی در حال اجرای اصلاحات وزارتی است و مهلت اعطایی او به فراکسیون‌های سیاسی برای ارائه فهرست نامزدهای پیشنهادیشان به پایان رسیده و طی دو تا سه روز آینده، دولت جدید عراق معرفی خواهد شد.

از سوی دیگر، پارلمان عراق تنها تا پنجشنبه آینده به العبادی مهلت داده که اسامی اعضای کابینه جدید عراق را ارائه کند.

کردها در حالی این مسئله را مطرح می‌کنند که تا پیش از این در مسیر تغییر کابینه و تشکیل دولتی تکنوکرات در کشور مانع‌تراشی می‌کردند. احزاب کردستان دارای ۳ وزیر در کابینه کنونی حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق هستند که عبارتند از هوشیار زیباری وزیر دارایی از حزب دمکرات کردستان (پارتی)، فریاد راوندوزی وزیر فرهنگ از حزب اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) و جاسم محمد وزیر امور مهاجرت از جنبش تغییر. این احزاب بر ضرورت ابقای وزرای خود در کابینه یا تعیین وزرایی از همین احزاب به‌ جای آنها تأکیددارند.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.