پلیس فدرال آمریکا از کلینتون بازجویی می‌کند

0 1

دادستان دولتی امریکا قرار است از هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری و مشاوران سابقش در راستای تحقیقات فدرال درباره استفاده از ایمیل شخصی در دوران تصدی پست وزارت خارجه سوال و جواب کند.

به گزارش وعده صادق، لس آنجلس تایمز روز یکشنبه گزارش داد، سوال و جواب تیم تحقیقات فدرال امریکا متشکل از دادستان های وزارت دادگستری و ماموران اف‌بی‌آی از کلینتون و مشاورانش ممکن است در هفته‌های آینده صورت گیرد.

هنوز تاریخ دقیقی برای این سوال و جواب مشخص نشده است اما دادستان فدرال در هفته اخیر به وکلای کلینتون و مشاورانش اطلاع داده است که این سوال و جواب به زودی صورت خواهد گرفت.

کلینتون در دوران تصدی پست وزارت خارجه امریکا از سیستم ایمیل غیر ایمن شخصی برای انتقال اسناد طبقه بندی شده استفاده کرده که این موضوع انتقادهای گسترده مخالفان وی را به دنبال داشته است.

در حالی که کلینتون هم اکنون پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری امریکا به شمار می‌آید، این سوال و جواب می‌تواند از محبوبیت وی بکاهد و اوضاع را به نفع رقبای وی تغییر دهد.

کلینتون و برنی سندرز دو نامزد حزب دموکرات در انتخابات درون حزبی به شمار می‌آیند. تاکنون کلینتون حمایت یک هزار و ۷۱۲ و سندرز حمایت یک هزار و ۴ فرستاده حزبی را به دست آورده‌اند. هر یک از این دو نامزد که حمایت ۲ هزار و ۳۸۳ فرستاده حزبی را به دست آورند، نامزد نهایی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری امریکا خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.