رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱ | کد خبر : 18006
 • «فایز السراج» رسما آغاز به کار شورای ریاستی لیبی را اعلام کرد

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فایز السراج» رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی امروز  (چهارشنبه) در کنفرانسی مطبوعاتی در طرابلس اعلام کرد این شورا به تمامی بندهای توافق سیاسی پایبند است.

  العربیه گزارش داد السراج رسما آغاز به کار شورای ریاستی لیبی را اعلام کرد.

  شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی که تا به امروز با مانع‌تراشی‌های دولت موازی در طرابلس نمی‌توانست وارد پایتخت شود، امروز وارد این شهر شد.

  ۲۶ بهمن‌ماه سال گذشته، فایز السراج کابینه خود را با سیزده وزیر و پنج وزیر مشاور اعلام کرد. در دولت جدید لیبی که از شهر الصخیرات مغرب تشکیل آن اعلام شد، «المهدی البرغثی» سمت وزیر دفاع را بر عهده گرفته است همچنین سه وزیر زن در کابینه جدید حضور دارند. معرفی وزیر دفاع از جمله موانع تشکیل دولت لیبی بود که فایز السراج نخست وزیر مأمور به تشکیل دولت با آن مواجه بود. این دولت به طور موقت در تونس مستقر شد.

  اعضای دو پارلمان لیبی که بر سر حکومت درگیر بودند در ماه دسامبر گذشته در شهر الصخیرات مغرب متن تشکیل دولت وفاق ملی را امضا کرده بودند که سرانجام در ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) این دولت تشکیل شد.

  با گذشت چهار سال از پیروزی انقلاب فوریه در لیبی، نه‌ تنها این کشور هنوز به ساحل آرامش نرسیده است، که بعد از سرنگونی دولت، اموراین کشورمتشنج شده و ناآرامی و هرج و مرج همه جا را فرا گرفته است. در واقع نه انقلابی در لیبی تحقق یافته و نه نظامی جدید تشکیل شده و نه نظام قبلی باقی مانده است. 

  از سوی دیگر گروه تروریستی داعش نیز بخشهایی از این کشور را به اشغال خود در آورده است.

  کشور لیبی یکی از ۱۰ کشور اصلی صادرکننده نفت در جهان است و تولید ناخالص ملی سرانه آن جزو بالاترین‌ها در آفریقا است.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار