کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۲ | کد خبر : 18118
 • بشار اسد: آماده برگزاری انتخابات زودهنگام هستیمبه گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین المللخبرگزاری میزان؛ خبرگزاری روسیه روز پنج شنبه ضمن انتشار بخش دیگری از مصاحبه رئیس جمهور سوریه به نقل از بشار اسد نوشت: در صورت اینکه ملت سوریه بخواهند آماده برگزاری انتخابات زودهنگام هستیم.

  وی اظهار داشت که انتخاب مستقیم رئیس جمهور بهتر از انتخاباتی است که از طریق پارلمان صورت بگیرد.

  اسد در بخش های دیگری از این مصاحبه گفته بود که خساراتی که به سوریه از زمان آغاز جنگ وارد شده بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار است.

  وی اظهار داشت که کشورهای روسیه، چین و ایران می توانند در عملیات بازسازی سوریه به ما کمک کنند.

  اسد در بخش دیگری از این مصاحبه با اشاره به اینکه مشکل اساسی اکنون تروریسم مورد حمایت چندین کشور از جمله ترکیه، عربستان و برخی از کشورهای غرب است، از سیاست کشورهای غرب در رابطه با مبارزه با تروریسم انتقاد کرد.

  رئیس جمهور سوریه همچنین با تاکید بر اینکه دولت انتقالی در سوریه باید متشکل از نمایندگانی از معارضان، دولت کنونی و شخصیت های مستقل باشد، اظهار داشت: دولت انتقالی باید تحت قانون اساسی کنونی به فعالیت بپردازد.

  وی اظهار کرد که نگارش قانون اساسی تا چند هفته آتی پایان می یابد.

  بشار اسد اضافه کرد که هدف از رفتن به ژنو گفت و گو سوری-سوری برای توافق بر سر تشکیل دولت است.

  اسد همچنین گفت که سوریه به حضور نظامی روسیه حتی در صورت برقراری امنیت نیازمند است.

  وی اظهار داشت که دو پایگاه نظامی روسیه در سوریه برای تضمین توازن قوا در جهان ضروری است.

  رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه موضع دمشق درباره حل سیاسی بحران سوریه همچنان مانند پیش از زمانی است که روسیه برای کمک به سوریه اقدام کند، گفت: مواضع سوریه چه پیش از کمک های روسیه و چه پس از آن تغییر نداشته است.

  وی با بیان اینکه برخی کشورها که در صدر آنها عربستان، ترکیه، انگلیس و قرانسه قرار دارند در روند حل بحران مانع تراشی می کنند، اظهار کرد: این کشورها به دنبال اعمال شروط خود بر دمشق در مذاکرات سیاسی هستند.

  اسد تصریح کرد که پیشروی های ارتش سوریه در جنگ با تروریسم به حل سیاسی بحران کمک کرده و مانعی در مقابل روند صلح نیست.

  رئیس جمهور سوریه همچنین گفت که دمشق به تمامی طرح هایی که برای حل بحران مطرح می شود پاسخ می دهد؛ ما حتی یک فرصت را برای حل بحران از دست نمی دهیم.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  شیوه های سرقت در فضای مجازی+ اینفوگرافی عرصه سلامت در کشور الجزایر جای فعالیت بسیار دارد/فرصتی مغتنم برای بخش خصوصی فیلم/ تاریخ آنلاین/ «خشتِ خام»/ آگهی بخشِ دوّم/ گفتگو با حمید موگرینی وارد تهران شد الجزایر سالانه دومیلیارد دلار دارو واردمی‌کند/تحقق همکاری مشترک ایران و الجزایر در تولید واکسن رهبر انقلاب رحلت آیت‌الله حاج آقا تقی طباطبائی قمی را تسلیت گفتند ۴۵ واحد تولیدی تملیکی در استان لرستان احیا می‌شود حجم مسایل سیاسی نگذاشت دولت یازدهم در مدیریت فرهنگی موفق عمل کند دیدار تیمهای پرسپولیس تهران و صنعت نفت آبادان عکس/ دیدار تیم‌های پرسپولیس و صنعت نفت آبادان آتش‌سوزی گسترده در خیابان مصطفی خمینی این ترفند مصرف اینترنت شما را در تلگرام بهینه می کند قاسمی: فدریکا موگرینی امشب وارد تهران می شود مذاکرات فشرده ظریف، لاوروف و المعلم در مسکو پایان یافت پیام تسلیت لاریجانی در پی درگذشت حضرت آیت الله حاج سید تقی طباطبایی قمی رهبر انقلاب رحلت آیت‌الله حاج آقا تقی طباطبائی قمی را تسلیت گفتند پیام تسلیت لاریجانی در پی درگذشت حضرت آیت الله حاج سید تقی طباطبایی قمی آشنایی با گرم‌ترین, سردترین و مرطوب‌ترین عضو بدن از نگاه طب سنتی ولید المعلم: آماده گفتگو با طرف های سوری هستیم خطمی؛ دوست پوست، دشمن یبوست