رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۰ | کد خبر : 18179
 • مهار دیابت با مصرف قهوه

  به گزارش گروه پزشکی سلامت وعده صادق، افراد دیابتی که ۳ تا ۴ فنجان قهوه در طول روز مصرف می‌‌کنند، سبب می‌شود مقاومت آن‌ها به انسولین کاهش می‌یابد و روند بهبود بیماری‌شان تسریع می‌شود. گفته می‌شود که بهتر است این ۳ وعده مصرف قهوه یکباره نباشد و در ۳ وعده در صبح، عصر و شب تقسیم شود.
  مطالعه‌ای که در مجله بین‌المللی داروسازی و علوم دارویی منتشر شد، نشان داد که افرادی که مبتلا به دیابت هستند در صورت مصرف منظم و مکرر قهوه می‌توانند به روند درمان یا دست کم مهار بیماری خود کمک کنند. مصرف قهوه در این افراد سبب کاهش قند خون و سطح اسید اوریک می‌شود که در نهایت مقاومت به انسولین را در این افراد کاهش می‌دهد.
  در این مطالعه ۲۰۰ فرد مبتلا به دیابت در روز ۳ تا ۴ فنجان قهوه مصرف کردند و این روند در ۱۶ سال ادامه داشت. بعد از ۱۶ سال نتایج آزمایش خون این افراد نشان داد که میزان اسید اوریک آن‌ها ۱۵ درصد و میزان قند خون آن‌ها ۲۰ درصد کاهش یافت.
  علاوه بر این، نتایج این تحقیق نشان داد که میان سطح بالا اسید اوریک و همچنین قند خون و مقاومت به انسولین ارتباط مستقیم وجود دارد و از این طریق مصرف قهوه با کاهش این عوامل به کاهش مقاومت به انسولین در افراد مبتلا به دیابت کمک می‌کند.
  منبع: Medical Daily
  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار