رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰ | کد خبر : 18241
 • اقتصاد دریا در ایران هنوز شکوفا نشده است

  به گزارش وعده صادق ؛ عبدالکریم رزازان اظهار داشت: سواحل شمالی و جنوبی کشور در مقایسه با همتاهای منطقه ای و جهانی خود از مزیت ها و استعدادهای بالایی برای تولید ثروت برخوردار است اما تراکم جمعیت در مناطق ساحلی کمتر از مناطق مرکزی و شمال غربی کشور است.
  وی افزود: سالانه ۵ میلیون گردشگر خارجی وارد ایران می شوند اما از خدمات گردشگری دریایی کمتری استفاده می کنند.
  رزازان گفت: در جنوب کشور در برخی جزایر امکانات خوبی ایجاد شده است اما هنوز اقتصاد گردشگری در اولویت اصلی قرار ندارد و تولید ثروت از این منبع پایان ناپذیر به طور جدی آغاز نشده است.
  وی افزود: بیش از ۸۰۰ کیلومتر طول سواحل شمال کشور است و در جنوب کشور هم بیش از چند هزار کیلومتر ساحل داریم که همسایگان ما به شدت در حال بهره برداری و توسعه اقتصاد دریا محور خود هستند و ما هنوز متولی واحد و یکپارچه ای برای توسعه اقتصادو صنعت گردشگری در سواحل کشور نداریم و نمی توان صیادی سنتی را جزء فعالیت های گردشگری محسوب کرد.
  مشاور رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: سالانه دو میلیون نفر گردشگر ایرانی به ترکیه می روند و ما به راحتی می توانیم این تعداد را در شمال کشور جذب کنیم و مناطق شمالی کشور مزیت های برتری نسبت به ترکیه دارد، اما به برنامه ریزی نیاز داریم تا خدمات متنوع را برای سلیقه های متمایز گردشگری ارائه کنیم.
  رزازان افزود: اگر چه گفته می شود دریاچه خزر خروشان است و برای گردشگری مناسب نیست اما فناوری های جدیدی در عرصه کشتیرانی تولید شده است که می توانیم این مسائل را نیز ساماندهی کنیم و همه طرحهای سرمایه گذاری در شمال کشور توجیه اقتصادی دارد و دولت هم حمایت می کند.
  منبع : صدا و سیما

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار