داعش بار دیگر مرتکب شد ، این بار در پالمیرا

0 0

نیروهای سوری گوری جمعی از قربانیان جنایات داعش را در شهر باستانی تازه آزاد شده پالمیرا در استان حمص کشف کرده‌اند.

به گزارش وعده صادق ؛ نیروهای سوری گوری جمعی از قربانیان جنایات داعش را در شهر باستانی تازه آزاد شده پالمیرا در استان حمص کشف کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» روز جمعه به نقل از منابع میدانی گزارش داد در ادامه عملیات پاکسازی منطقه مساکن الجاهزیه در شهر پالمیرا تاکنون اجساد ۴۰ تن از جمله ۲۰ زن و کودک کشف شده است.

این گزارش می‌افزاید این گور جمعی پس از آن کشف شد که یگان‌های مهندسی و نیروهای مردمی سوریه در حال خنثی سازی مواد منفجره و مین‌های به جا مانده از گروه تروریستی داعش در مناطق شمال شرقی پالمیرا بودند.

این منبع نظامی گفت جستجو برای یافتن اجساد قربانیان جنایات داعش در این منطقه همچنان ادامه دارد.

گروه تروریستی داعش در تاریخ ۲۴ می ۲۰۱۵ (۳ خرداد ۱۳۹۴) جنایتی گسترده در پالمیرا انجام داد و دستکم ۴۰۰ تن را که بیشتر آنان زنان، کودکان و افراد مسن بودند، به خاک و خون کشید.

نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای مردمی و نیروی هوایی روسیه پس از چهار هفته درگیری شدید با تروریست‌های داعش، در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۱۶ (۸ فروردین ۱۳۹۵) بار دیگر کنترل پالمیرا را به دست گرفتند.

نیروهای ارتش سوریه در شهر پالمیرا؛ ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ (عکس از خبرگزاری فرانسه)

گروه تکفیری داعش در اردیبهشت ۱۳۹۴ شهر باستانی پالمیرا را اشغال و بسیاری از بناهای تاریخی آن را تخریب کرد.

سوریه از سال ۲۰۱۱ (۱۳۸۹) صحنه ناآرامی‌های مرگبار است؛ براساس گزارش ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه، حدود ۴۷۰ هزار نفر از مردم سوریه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جریان این ناآرامی‌ها کشته و بیش از ۱٫۹ میلیون نفر زخمی شده‌اند.

در نا آرامی های پنج ساله سوریه میلیونها نفر نیز در داخل و خارج این کشور جنگ زده آواره شده اند.

 

منبع : پرس تی وی

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.