گفت‌وگو در سایه جنگ چیزی جز سهیم شدن در شعله‌ور کردن جنگ و تشدید آن نیست

0 0

سخنگوی رسمی انصارالله یمن تأکید کرد که گفت‌وگوی بدون پیش‌شرط و یا بر اساس چارچوب‌های توافق‌شده و پس از برقراری آتش‌بس در موعد توافقی، امری است که از جانب همه مورد قبول است.

به گزارش وعده صادق، محمد عبدالسلام در گفت‌وگو با پایگاه «المسیره ــ نت» تأکید کرد که گفت‌وگو در سایه جنگ چیزی جز سهیم شدن در شعله‌ور کردن جنگ و تشدید آن نیست.

بر اساس این گزارش، محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره‌ای انصارالله شب گذشته تماس تلفنی از «اسماعیل ولد الشیخ احمد» فرستاده سازمان ملل به یمن دریافت کرد که طی آن فرستاده سازمان ملل به تشریح جزئیات اظهارات قبلی خود پرداخت و تصریح کرد که این گفت‌وگو به‌خاطر مرحله آینده برای ساختن دولت و پایان دادن به جنگ خواهد بود و از آنجا که امروز همه به طرفهای منازعه تبدیل شده‌اند بهتر است که برای شراکت حقیقی به‌منظور تضمین عدم شعله‌ور کردن بحران قدم بردارند.

محمد عبدالسلام همچنین اسامی اعضای تیم آتش‌بس نظامی را که در اجلاس سوئیس تشکیل شده است، به فرستاده سازمان ملل ارائه و بر آمادگی این تیم برای آغاز روند آتش‌بس بر اساس طرحهای توافق‌شده پیش از برگزاری دور بعدی گفت‌وگوها تأکید کرد.

سخنگوی انصارالله پیش از این گفته بود که فرصت موفقیت هرگونه گفت‌وگوی سیاسی در سایه استمرار جنگ بسیار ضعیف است و ارتش و کمیته‌ها در صورت توقف تجاوزات، درگیری‌ها را متوقف خواهند کرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.