• تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۹ | کد خبر : 18355
 • به گزارش وعده صادق به نقل از پایگاه النهرین، حمید معله سخنگوی مجلس اعلای اسلامی عراق از انتخاب عمار حکیم به ریاست این مجلس برای چهار سال دیگر خبر داد.

  وی در بیانیه دوازدهمین نشست سراسری مجلس اعلای اسلامی گفت: اصلاحات نباید به افزایش اختلافات سیاسی منجر شود و از هر اقدامی که سبب افزایش مشکلات شود باید پرهیز شود.

  معله از نقش مرجعیت دینی در حفاظت از کشور از طریق دعوت جهاد کفایی نیز تقدیر کرد و نقش آن را در دستاوردهای سیاسی به دست مورد تمجید قرار داد.

  عمار حکیم پس از انتخاب مجدد خود به ریاست مجلس اعلا به تشریح دیدگاه این مجلس درباره عراق و اهداف آن پرداخت.

  وی همچنین به اقدامات حیدر العبادی نخست وزیر عراق در تغییر کابینه نیز اشاره کرد و افزود: ما از تغییرات کابینه غافلگیر شدیم و بر روند اصلاحات نظارت خواهیم کرد.ما ملاحظات به این روند داریم.اگر العبادی در اصلاحات شکست بخورد گروه های سیاسی به دنبال جایگزین خواهند رفت.ما از روند اصلاحات از طریق گامهای جدی و درست حمایت می کنیم.

  وی افزود: ما با همه گروه های برای توازن در روند سیاسی مشاوره خواهیم کرد.ما به دنبال تقویت پارلمان حرکت خواهیم کرد تا به ایفای نقش در موفق شدن اصلاحات بپردازد.باید افراد لایق عهده پست ها باشند.نخست وزیر در دولت جدید باید مستقل باشد و ما با ادغام وزارتخانه ها مشکل داریم.

  حکیم از جذب جوانان در بدنه مجلس اعلای اسلامی سخن گفت و بیان کرد: مجلس اعلای هشتاد درصد از بدنه خود را جوان کرده است.

  شایان ذکر است که مجلس اعلای اسلامی عراق یکی از قطب های اصلی روند سیاسی عراق محسوب می شود و در کابینه عراق قبل از تغییرات جدید سه وزارت خانه را به خود اختصاص داده بود.

   

  منبع : مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  نویسندگان نسبت به افزایش کیفیت محتوا اهتمام جدی داشته باشند / فرم مطلوب می‌تواند سبب ماندگاری محتوا شود ورود سمن ها به عنوان مترجم اتباع خارجی در ایام اربعین ادامه پیشروی های ارتش عراق در محور جنوبی و شمال شرقی موصل تصاویر/صفحه نخست روزنامه‌‌های دوشنبه سوم آبان عجیب ترین هتل دنیا در کنار دره‌ای خطرناک+ عکس اشتون کارتر در اربیل/ آمریکا خواهان پایان عملیات موصل، پیش از پایان سال است تشکیل اجلاس بیداری اسلامی همزمان با آزادسازی موصل پیام پیروزی در سایه وحدت است جهانگیری: رفع موانع بانکی مهمترین پیش نیاز توسعه روابط اقتصادی ایران و مالزی است سیاست و مبنای کار دولت یازدهم، توسعه شبکه ریلی کشور است باهنر: صحبت های ابرقدرت هاعلیه هم در۴۰ سال گذشته تا به حد امروز تهدیدآمیز نبوده است سوابق کاری وزیر پیشنهادی رییس جمهور برای آموزش‌وپرورش درمان مفصل زانو با غضروف بینی "مشتری" به یک صورتک خندان تبدیل شد رئیس‌جمهور شوم، ایران نمی‌تواند آمریکائی‌ ها را بازداشت کند! موضع تند ولایتی علیه سعودی‌ها عکس/ لحظه شکار عقاب سلفی طارمی با دوستانش/مهدی ماهانی در امام زاده صالح/ موفقیت از نگاه مجید صالحی یورش صدها شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی به مناسبت اعیاد یهودی فیلم/ دکتر حسن عباسی هرجا هستیم آنجا مرکز عالم است تحقیر آقای خاص در خانه قدیمی‌اش/ چلسی به صدر جدول نزدیک شد