رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴ | کد خبر : 18391
 • فرانسوی ها بیش ازانگلیسی ها خواهان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند

  به گزارش وعده صادق بر اساس نظر سنجی موسسه «ادوکسا»، ۴۵درصد فرانسوی ها خواهان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند؛ این درحالی است که نظر سنجی یادشده حاکی است که ۴۴ درصد انگلیسی ها طرفدار خروج کشورشان از اتحادیه اروپا هستند.
  بر پایه این گزارش متعاقبا ۵۵ درصد انگلیسی ها و ۵۴ درصد فرانسوی ها طرفدار ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هستند. از این میان تنها یک درصد جزیی آراء خاکستری بوده و نظری نداشتند.
  نتایج موسسه نظر سنجی «ادوکسا» همچنین حاکی است که ۷۶ درصد اسپانیایی ها، ۶۷ درصد ایتالیایی ها و ۶۵ درصد آلمانی ها خواهان ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هستند.
  نظرسنجی ادوکسا از ۱۹ فوریه تا ۲۵ فوریه صورت گرفته و در جریان آن از ۴ هزار و ۲۷۷ نفر در پنج کشور انگلیس، فرانسه، اسپانیا، آلمان و ایتالیا پرسش به عمل آمده است.
  کارشناسان انگلیسی، تعهد نیم بند انگلیس نسبت به اتحادیه اروپا را دلیل اصلی حمایت فرانسوی ها از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می دانند.
  این کارشناسان همچنین می گویند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند زمینه خروج فرانسه از اتحادیه اروپا را مهیا سازد و به همین خاطر راست گرایان فرانسوی از خروج انگلیس استقبال می کنند.
  قرار است همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت ۲۳ ماه ژوئن برگزار شود.
  درهمین حال بر اساس نظر سنجی ‘ادوکسا’ که روز شنبه در روزنامه دیلی تلگراف بازتاب داشت، درصد قابل توجهی از شرکت کنندگان دراین نظرسنجی خواهان احیای واحد پول سابق کشورشان هستند.
  بر پایه این نظر سنجی در حدود نیمی از مردم ایتالیا خواهان استفاده مجدد از «لیر» به عنوان واحد پول رسمی کشورشان هستند.
  این نظر سنجی همچنین حاکی است که ۴۲ درصد آلمانی ها و ۳۱ درصدفرانسوی ها به ترتیب خواهان بازگشت به استفاده از «مارک» و «فرانک» هستند.
  واحد پولی «یورو» در اول ژانویه سال ۲۰۰۲ رسماً در کشورهای آلمان، فرانسه، بلژیک، اتریش، اسپانیا، پرتغال، یونان، ایتالیا، ایرلند، لوکزامبورگ، هلند و فنلاند جایگزین واحد پولی محلی شد و به مرور زمان در ۱۹ کشور اروپای جاری گشت.
  ایده واحد پول یکسان، نخستین بار توسط ژاک دلور، وزیر اقتصاد سابق فرانسه که از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۵، ریاست کمیسیون اروپا را به عهده داشت، ارائه شد؛ هدف این بود که هویت اروپایی در بازارها تقویت شده و تثبیت قیمت ها، رشد اقتصادی و منافع تجاری نصیب اعضا شود.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار