• تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲ | کد خبر : 18407
 • به گزارش وعده صادق به نقل از پرس تی‌وی، در دو دورۀ قبلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حدود ۴۵ درصد از افراد حائز شرایط رأی دادن در انتخابات شرکت نکردند.

  براساس این گزارش ترامپ از حزب جمهوری‌خواه و سندرز از حزب دموکرات دو نامزدی هستند که در مبارزات انتخاباتی خود از الگویی پیروی کرده‌اند که موجب حضور آرای خاموش در صحنۀ انتخابات آمریکا خواهد شد.

  نیویورکر البته تأکید کرده است پنجاه و هشتمین دورۀ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یکی از غیرقابل پیش‌بینی‌ترین انتخابات در ایالات متحده خواهد بود.

  در این گزارش با استناد به نتایج یک پژوهش که مرکز تحقیقات آمریکاییِ پیو در سال ۲۰۱۴ در مورد تفاوت‌های میان رأی دهندگان و آرای خاموش انجام داده، آمده است آرای خاموش متعلق به افراد جوان، با تحصیلات کمتر و درآمد پایین‌تر است.

  همچنین به‌نسبت رأی‌دهندگان، تعداد کاتولیک‌مذهب‌ها و رنگین‌پوستان در میان آرای خاموش بیشتر است.

  این روزنامه در ادامه می‌نویسد: اگر به‌دنبال آرای خاموش راست‌گراها باشید، مبارزات انتخاباتی خود را همچون ترامپ دنبال خواهید کرد و اگر هدف شما جذب آرای خاموش چپ‌گرایان باشد، ستادی همچون سندرز خواهید داشت.

  سندرز و ترامپ اگرچه در مسائل اجتماعی دیدگاهی نسبتاً مشابه با احزاب خود در پی گرفته‌اند، اما در مسائل اقتصادی دیدگاهی متفاوت از حزب خود دارند و همچنین وعده داده‌اند که در درگیری‌های بین‌المللی سختگیرتر باشند.

  ستاد انتخاباتی این دو به‌جای هدف قرار دادن قشر کوچکی از مردم، با برگزاری تظاهرات، ایراد سخنرانی‌های پیروزمندانه و استفاده از تبلیغات تلویزیونی، قشر وسیعی از مردم را مخاطب قرار داده‌اند.

  در ادامۀ این گزارش به شباهت میان حامیان سندرز و ترامپ اشاره شده است. براساس یک پژوهش که چند هفتۀ پیش به‌سرپرستی هنری برَدی، رئیس دانشکدۀ سیاست عمومی گلدمن در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی صورت گرفت، مشخص شد حامیان سندرز و ترامپ شباهت بسیار زیادی به هم دارند.

  در واقع به‌گفتۀ بردی، پاسخ حامیان ترامپ و سندرز به بسیاری از سؤالات این پژوهش یکسان بود و اکثر آنها جوان بودند و تحصیلات عالی نداشتند.

  این دو گروه در مورد بیگانه‌ستیزی، نژادپرستی و ملی‌گرایی دیدگاه‌های بسیار متفاوتی داشتند، اما در باقی مسائل اختلاف میان آنها بسیار اندک بود.

  براساس نتایج این پژوهش، در واقع آنچه بیش از هر چیز برای حامیان این دو نامزد ریاست جمهوری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود، موضوع نابرابری اقتصادی بود.

  پنجاه و هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۶ (۱۸ آبان ۹۵) برای انتخاب چهل و پنجمین رئیس جمهور این کشور برگزار خواهد شد.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام/

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد نمایشگاه صنعتی ایران ، روسیه و ارمنستان