تشکیل کمیته برای تحقق شعار امسال

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از ماهشهر، حجت‌الاسلام سید منتصر هاشمی عصر امروز در جلسه شورای اداری که در کشتی تفریحی فیروزه و روی آب‌های نیلگون خلیج فارس برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته سال بسیار پرباری به ویژه برای شهر چمران بود.

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین مشکل این شهر که بحث واگذاری زمین‌ها از صنایع ملی پتروشیمی و شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام به شهرداری بود حل شد و این مساله نویدبخش توسعه عمرانی شهر چمران است.

امام جمعه شهر چمران تصریح کرد: بخشی از حق‌السهم ۲۵ درصدی زمین‌های این شهر به شهرداری واگذار شده و امسال را سال توسعه عمرانی شهر چمران می‌دانیم و در نخستین گام کلنگ احداث حوزه علمیه و مصلای نماز جمعه به زودی به زمین زده خواهد شد.

هاشمی در ادامه به تشییع و خاک‌سپاری دو شهید گمنام در این شهر اشاره کرد و افزود: در این اقدام بزرگ حماسه‌ای عظیم و مثال‌زدنی خلق شد و انقلابی در شهر چمران صورت گرفت و توصیه می‌کنم شهرهای دیگر نیز که دنبال انقلاب فرهنگی هستند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی همچنین با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری، متذکر شد: با اشرافیت کاملی که رهبر معظم انقلاب بر اوضاع جهان دارند و هجمه‌ای که علیه اسلام به راه افتاده را به خوبی رصد کرده‌اند و بر همین اساس بر تحقق اقتصاد مقاومتی تأکید فراوان دارند.

امام جمعه شهر چمران متذکر شد: زمینه تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در شهرستان بندر ماهشهر نیز فراهم است و ظرفیت‌های فراوانی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصاد دانش‌محور و دانش‌بنیان وجود دارد.

هاشمی مشکلات اقتصادی را زمینه‌ساز بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی در جامعه دانست و گفت: تأخیر در ازدواج و بالا رفتن سن تأهل، افزایش آمار طلاق و بسیاری از بزه‌کاری‌ها نتیجه مشکلات اقتصادی است.

وی در پایان اضافه کرد: از استاندار و فرمانداران انتظار دارم که کمیته‌ای را برای تحقق اقتصاد مقاومتی تشکیل دهند و در این راستا اقدامات مؤثر و عملی صورت بگیرد.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.