ترویج فرهنگ دینی در اولویت برنامه‌های فرهنگی مدارس ساوه قرار گیرد

0 0

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساوه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی ظهر امروز در دیدار با مدیران و جمعی از معلمان و کارکنان آموزش وپرورش با اشاره به نقش مدارس در ترویج فرهنگ دینی اظهار داشت: باید مدیران و معلمان مدارس در سطح شهرستان‌ها تلاش کنند تا فرهنگ دینی و اسلامی در مدارس بین دانش‌آموزان توسعه و ترویج یابد تا از این طریق بتوانیم شاهد رشد و تعالی جامعه باشیم.

وی افزود: اهمیت آموزش وپرورش به حدی است که حتی فراتر از تمامی امور اجرایی درجامعه است و با توجه به این اهمیت باید معلمان در مدارس برای ارتقاءو توسعه معنوی دانش‌آموزان در کنار ارتقاء علمی آنها تلاش و برنامه‌ریزی کنند و از برخی سیاست‌زدگی‌های پرهیز کنند.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: سیاسی‌کاری در نهاد آموزشی و تربیتی به عنوان سمی است که می‌تواند اهداف این نهاد را زیر سئوال برده و از مسیر واقعی خود منحرف سازد.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به  اینکه آموزش و پرورش نقش و تاثیر بسزایی در توسعه و ترویج فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه دارد گفت: باید از این ظرفیت و قابلیت مسئولان آموزش و پرورش استفاده کرده و زمینه‌ای را فراهم کنند تا رشد معنوی و روحی دانش‌آموزان در مدارس مهیا شود چراکه این امر سبب توسعه و تعالی جامعه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با آموزش فرهنگ دینی و اسلامی به دانش‌آموزان و استفاده از ظرفیت بسیار بالای انجمن اولیا و مربیان می‌توان شاهد کاهش معضلات اجتماعی و فرهنگی بود.

امام جمعه ساوه با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری بیان کرد: بطور کلی اقتصاد مقاومتی زمانی در برابر تهدیدهای بیرونی و درونی مقاوم می شود و قابلیت مدیریت محیط پیرامون خود را پیدا می‌کند که همگرایی همه نیروهای تاثیرگذارمحقق شده باشد.

وی عنوان کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی تمامی قوا و اقشار مختلف مردم دست به دست هم دهند تا بتوان به صورت واقعی انتظار تحقق آن را داشت.

حجت‌الاسلام حسینی بیان داشت: اقتصاد موضوعی جزیره ای و تک بعدی در سرنوشت یک ملت نیست، بلکه موضوعی فراگیر است که وابستگی تام به تعامل و همگرایی همه مولفه های تاثیرگذار دارد و در این میان نکته قابل توجه آن است که همگرا شدن این نیروها نیازمند یک برنامه استراتژیک و بلند مدت مبتنی بر«خرد جمعی تمامی صاحبان اندیشه و فعالان اقتصادی» است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.