رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶ | کد خبر : 18584
 • امیر علی آراسته :

  «تکاوران ارتش ایران به عنوان مستشار به سوریه اعزام شدند»

  معاون هماهنگ‌کنندۀ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌گوید تکاوران تیپ ۶۵ نوهدِ ارتش به عنوان مستشار به سوریه اعزام شده‌اند.

  به گزارش وعده صادق ؛ معاون هماهنگ‌کنندۀ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌گوید تکاوران تیپ ۶۵ نوهدِ ارتش به عنوان مستشار به سوریه اعزام شده‌اند.

  خبرگزاری تسنیم روز دوشنبه (۱۶ فروردین) به نقل از امیر علی آراسته نوشت: «تیپ ۶۵ جزئی از نیروی زمینی ارتش است و ما از تیپ ۶۵ و هم یگان‌های دیگر به عنوان مستشار به سوریه نیرو اعزام می‌کنیم. این اعزام مختص تیپ ۶۵ تکاوری نیست و مستشاران تیپ ۶۵  الان در آن‌جا حضور دارند.»

  امیر علی آراسته، معاون هماهنگ‌کنندۀ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران

  تیپ ۶۵ نوهد، یک یگان ویژه و بسیار زبده در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است. در سال ۱۳۷۰ تیپ ۳ نوهد از لشکر ۲۳ انتزاع یافت و با همراهی سه گردان عملیاتی و آموزشگاه جنگ‌های نامنظم، گروهان عملیات روانی، یگان رهایی گروگان و گردان پشتیبانی مخابرات تیپ ۶۵ نوهد را تشکیل داد.

  جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است برای کمک به ارتش و نیروهای مردمی سوریه در مبارزه با تروریست‌های تکفیری از جمله داعش، به سوریه مستشار نظامی اعزام می‌کند.

  سوریه از سال ۲۰۱۱ (۱۳۸۹) صحنه ناآرامی‌های مرگبار است؛ براساس گزارش ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه، حدود ۴۷۰ هزار نفر از مردم سوریه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جریان این ناآرامی‌ها کشته و بیش از ۱٫۹ میلیون نفر زخمی شده‌اند.

  در نا آرامی های پنج ساله سوریه میلیون ها نفر نیز در داخل و خارج این کشور جنگ زده آواره شده اند.

  منبع : پرس تی وی

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار